Дослідження Бостонського Університету: 25% випадків артриту пов’язані з надмірною вагою

0
957

Артрит – запальне захворювання суглобів, яке може бути викликане різними факторами. Недавнє дослідження, проведене вченими Школи громадської охорони здоров’я Бостонського університету (BUSPH) показало, що воно може бути обумовлено і наявністю надмірної ваги. При цьому зниження ваги в юності й в зрілому віці знижує ризик розвитку артриту, повідомляє eurekalert.org.

overweight

За даними дослідження, яке було опубліковано у виданні «Arthritis Care & Research», не менше 25% випадків артриту в США викликана надмірною вагою – а це близько 2,7 млн. Хворих.

Автор дослідження, доцент кафедри глобальної охорони здоров’я Бостонського університету Ендрю Стоукс (Dr. Andrew Stokes) наголошує на необхідності політики, спрямованої на усунення соціальних та інших системних факторів, які сприяють збільшенню ваги. Такі заходи могли б знизити рівень захворюваності в багатьох випадках, в тому числі це стосується і артриту, який часто стає причиною інвалідності та хронічних болів, що знижують якість життя пацієнтів.

Також слід врахувати, що хоча схуднення є ефективним способом зниження ризику розвитку артриту на персональному рівні, більш значні результати може дати запобігання збільшенню ваги. Про це говорить Кейтлін Бери (Kaitlyn Berry), ще один учасник дослідження, нині працює в Школі громадської охорони здоров’я Університету Міннесоти.

При проведенні дослідження вчені використовували дані Національного обстеження здоров’я і харчування, що торкнулися людей у ​​віковій групі 40-69 років. Це дозволило вивчити зміни індекси маси тіла (ІМТ) від дорослішання до середнього віку, проаналізувати взаємозв’язок між факторами, які можуть привести до розвитку артриту протягом 10 років.

Всього в дослідженні брали участь більше 13,6 тисячі осіб. З них артрит був діагностований у 3,6 тисячі осіб. У порівнянні з тими, у кого ІМТ спочатку відповідав нормі в ранньому і середньому віці, люди з надмірною вагою та ожирінням були більш схильні до розвитку артриту. Це стосується і тих, у кого в юнацтві ІМТ був у нормі, а потім з’явилася зайва вага.

З іншого боку, у людей, яким вдалося привести ІМТ в норму, ризик розвитку артриту значно знижувався. При цьому для них прогноз був таким же сприятливим як для тих людей, у яких ІМТ був у нормі протягом усього цього часу.

Отримані вченими результати не можна назвати революційними. Але вони підкреслюють той факт, що зниження ваги в будь-якому віці може давати хороші результати. І не менш важливо протягом усього життя вживати профілактичні заходи проти появи зайвої ваги. Доктор Тухіна Неоген (Dr. Tuhina Neogi), керівник ревматології в Бостонському медичному центрі й співавтор дослідження, говорить, що це необхідно для того, щоб уникнути таких проблем, як остеоартрит, інші захворювання опорно-рухового апарату, поширеність яких сьогодні зростає в усьому світі.

Previous articleПлоскостопість у дітей і дорослих: коли і як лікувати?
Next articleОсновні ускладнення після COVID-19: результати великого дослідження в США
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.