Чому цільнозерновий хліб кращий за білий хліб

0
1079

Нове дослідження підтримує рекомендацію включити більше цільного зерна в свій раціон.

Згідно з дослідженням, дієта, багата «рафінованими» зернами (такими як білий хліб, печиво і кекси), може збільшити ризик серцевих захворювань і передчасної смерті, в той час як цільні зерна можуть знизити його.

цільні зерна

“Ми заохочуємо людей споживати вуглеводи в помірних кількостях, бажано у вигляді зерен, особливо цільного зерна”, – сказав провідний дослідник Махшид Дехган з Інституту досліджень здоров’я населення в Університеті Макмастера в Гамільтоні, Онтаріо, Канада.

“Зниження кількості і поліпшення якості вуглеводів є основною ідеєю нашого дослідження”, – сказав Дехган.

Дослідники відзначили, що такі злаки, як овес, рис, ячмінь і пшениця складають близько половини світового раціону і до 70% в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, особливо в Африці і Південній Азії.

Результати не доводять, що дієта, багата рафінованим зерном, викликає інсульт, серцеві напади або інші форми серцевих захворювань, вони лише припускають зв’язок.

Для дослідження команда дослідників зібрала дані про більш ніж 137 000 чоловік в 21 країні у віці від 35 до 70 років, які не страждали від серцевих захворювань і перебували під наглядом більше дев’яти років.

Було встановлено, що люди, які повідомили, що споживають 12 унцій рафінованого зерна в день, на 27% частіше вмирають передчасно і на 33% вище ризик серцевих захворювань, ніж ті, хто обмежував їх споживання менш ніж 2 унціями в день.

Дослідження показали, що дієта, багата рафінованим зерном, також пов’язана з високим кров’яним тиском.

Самі учасники повідомили про кількість і тип зерна в своєму раціоні, тому дослідники відзначили, що не можуть поручитися за точність цих даних.

У дослідженні розглядали білий рис окремо від інших рафінованих зерен, оскільки більше 60% учасників жили в Азії, де рис є основною їжею.

Дехан сказав, що немає значного зв’язку між вживанням цільного зерна або білого рису і несприятливими наслідками для здоров’я.

“Отримання від 50% до 60% енергії з вуглеводів є нормальним, але ми закликаємо людей зменшити споживання вуглеводів”, – сказала вона.

Звіт був опублікований 3 лютого в BMJ.

Саманта Хеллер, старший клінічний дієтолог в NYU Langone Health в Нью-Йорку, провела огляд результатів.

“Ми всі можемо отримати вигоду, включивши більше цільного зерна, таких як кіноа, ячмінь, каша, цільна пшениця, овес і кукурудза в наш щоденний раціон”, – сказав Хеллер.

Цільні зерна містять клітковину, вітаміни, мінерали та захисні фітохімічні речовини, які важливі для здоров’я.


На відміну від цього, рафіновані зерна не містять клітковини
. За словами Хеллера, вони містяться в солодких злаках, білому хлібі, печиві, тістечках, кексах, крекерах, випічках, десертах, а також в швидкій і нездоровій їжі.

“Коли ми споживаємо надлишок рафінованих зерен, де волокна і поживні речовини були видалені, ми позбавляємо наш організм цих здорових поживних речовин, і вони часто замінюються цукром, насиченими жирами, натрієм і порожніми калоріями”, – сказала вона.

Дослідження показали, що дієта, багата клітковиною, рослинною їжею і цільним зерном, допомагає знизити ризик хронічних захворювань, таких як хвороби серця, деякі види раку і діабет, зазначив Хеллер.

“Ми повинні збалансувати нашу дієту, щоб вона була більш орієнтована на клітковину, з більшою кількістю рослин”, – сказала вона.

Є багато способів додати цільні зерна в раціон, і люди повинні перевірити продукти, щоб переконатися, що вони отримують цільні зерна, порадив Хеллер.

“Спробуйте цільнозернові борошняні коржі, фаршировані квасолею пінто, кабачками та морквою; цільнозернові злаки, такі як вівсянка або терта пшениця; коричневий рис, покритий смаженим перцем, брокколі, горохом і тофу; Вегетаріанський перець чилі, приготований з булгуром, бобами та іншими, – це овочі, які у вас є під рукою, або бутерброд з хумусом, помідорами та огірками на цільнозерновий хліб. Хеллер запропонував.

Previous articleКалькулятор віку скелета для прогнозування ризику перелому кісток
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.