Вихід на пенсію часто супроводжується підвищеним ризиком депресії, а надмірне вживання алкоголю може погіршити ці симптоми, як свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі Aging and Mental Health.
Дослідники проаналізували дані понад 27 500 американців віком від 50 років, які брали участь у багаторічному опитуванні щодо здоров’я та пенсійного життя. Опитування, яке тривало в середньому 14 років, включало питання про алкогольні звички учасників і їхні симптоми депресії. Згідно з результатами, пенсіонери частіше страждають від симптомів депресії, ніж люди, які все ще працюють. Запійне вживання алкоголю (п’ять або більше напоїв на день для чоловіків і чотири або більше для жінок) було пов’язане з підвищеним рівнем депресії.
Цікаво, що помірне вживання алкоголю (від одного до трьох напоїв на день для жінок і до чотирьох для чоловіків) асоціювалося з меншою кількістю симптомів депресії. Це пояснюється соціалізацією, яка може супроводжувати споживання алкоголю, зазначила провідний дослідник Крістіна Селлерс з Університету Сіммонса:
Дослідники також наголошують на фізіологічній вразливості людей похилого віку до алкоголю. Старші люди часто приймають ліки, які взаємодіють з алкоголем, і можуть гірше переносити його вплив. Провідний автор Антонія Діас-Вальдес нагадує:
Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що жодна кількість алкоголю не є корисною для здоров’я. Навіть легке або помірне вживання алкоголю може підвищувати ризик ракових захворювань. У цьому контексті життєво важливим є обстеження літніх людей на депресію та контроль за їхнім споживанням алкоголю, адже саме забезпечення здорових методів адаптації до змін у житті може суттєво поліпшити їхнє психічне та фізичне здоров’я.