Дослідження, проведене Діаною А. Діас-Ріццоло, Ph.D., RD, та її колегами з Медичного центру Ірвінга Колумбійського університету, зосередилося на впливі пізнього споживання калорій на метаболізм глюкози у дорослих із надмірною вагою, ожирінням та переддіабетом.
Науковці виявили, що хоча ранні та пізні прийоми їжі не впливають на антропометричні показники або загальну кількість спожитої енергії, у людей, які споживають їжу пізно (після 17:00), частка вуглеводів і жирів у вечірньому раціоні була значно вищою. У групах не спостерігалося відмінностей у рівнях глюкози натще, інсуліну чи С-пептиду, однак у тих, хто їсть пізно, концентрація глюкози після перорального тесту на толерантність до глюкози виявилася вищою, навіть після врахування маси тіла, жирової маси, загального споживання калорій і складу дієти.
Цікаво, що коли учасників із діабетом 2 типу виключили з аналізу, ця різниця залишалася істотною. У тих, хто їсть пізно, концентрація глюкози підвищувалася через 30 і 60 хвилин після прийому їжі, що вказує на порушення толерантності до глюкози.
Автори дійшли висновку, що «пізній прийом їжі пов’язаний із більшим споживанням калорій, в основному з вуглеводів і жирів, і може призвести до тривалих вечірніх коливань глюкози після їжі, що сприяє погіршенню толерантності до глюкози». Ці результати підкреслюють важливість оптимізації часу прийому їжі для покращення метаболічного здоров’я.
Важливо! Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.