Зміни мікробіому можуть попереджати про ревматоїдний артрит

0
30

Дослідження міжнародної групи вчених показало, що зміни в бактеріях кишечника можуть бути пов’язані з початком ревматоїдного артриту. Це особливо стосується людей з високим ризиком захворювання через генетичні, екологічні чи імунологічні фактори.

by @freepik

Ревматоїдний артрит – це хронічна хвороба, при якій імунна система атакує суглоби, викликаючи біль, набряк і руйнування тканин. Попередні дослідження показували, що дисбаланс у кишкових бактеріях може бути пов’язаним з цією хворобою. Але досі незрозуміло, чи ці зміни є причиною хвороби, чи її наслідком.

У новому дослідженні, опублікованому в Annals of the Rheumatic Diseases, вчені аналізували зразки калу та крові 124 осіб з ризиком розвитку артриту, 7 пацієнтів із вперше діагностованим артритом і 22 здорових осіб. Людей у групі ризику визначали за наявністю специфічних антитіл та болю в суглобах.

Протягом 15 місяців у 30 осіб із групи ризику розвинувся артрит. Їхній кишковий мікробіом показав зменшення різноманіття бактерій, зокрема альфа-різноманіття, що вказує на стабільність мікробного складу. Також виявили підвищену кількість бактерій Prevotellaceae, особливо штаму Prevotella copri, серед тих, у кого хвороба прогресувала. Це може свідчити про роль цих бактерій у розвитку артриту.

Найбільші зміни в мікробіомі спостерігалися за 10 місяців до появи симптомів. Після цього мікробіом залишався відносно стабільним, що вказує на те, що зміни в бактеріях кишечника можуть бути пізнім сигналом захворювання.

Це дослідження не може визначити точну причину захворювання, але показує, що зміни в мікробіомі можуть сигналізувати про підвищений ризик артриту.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleДефіцит цинку як прогностичний маркер при цирозі печінки та печінковій енцефалопатії
Next articleЯк ефективно та безпечно схуднути: нові поради лікарів
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.