Як швидше одужати при грипі: наукові поради

0
55

Коли сезон грипу в самому розпалі, багато хто з нас може зіткнутися з кашлем, болем та бажанням сховатися під ковдрою. Хоча більшість людей відчувають покращення приблизно через тиждень після появи симптомів, багато хто шукає способи прискорити процес одужання. Які науково доведені методи допомагають скоротити тривалість грипу?

by @benzoix

Противірусні препарати як засіб скорочення хвороби

Основним способом зменшити тривалість грипу є застосування противірусних препаратів, спеціально розроблених для боротьби з вірусом грипу. Доктор Тімоті Брюер, професор медицини та епідеміології з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, зазначає, що на сьогодні Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) схвалило чотири противірусні препарати для лікування грипу:

  • Таміфлю (озельтамівір)
  • Реленза (занамівір)
  • Рапіваб (перамівір)
  • Ксофлюза (балоксавір)

Таміфлю є одним із найбільш відомих препаратів цього типу. Він блокує фермент, який дозволяє вірусу грипу розмножуватися в організмі. Якщо почати прийом препарату протягом перших двох днів після появи симптомів, можна скоротити тривалість хвороби приблизно на один день. Клінічні випробування підтвердили ефективність Таміфлю в прискоренні одужання.

Інші методи та їх ефективність

Деякі люди звертаються до вітаміну C, цинку або ехінацеї в надії полегшити симптоми та швидше одужати. Проте на даний момент недостатньо клінічних доказів, що ці засоби ефективно скорочують тривалість грипу. Більшість досліджень щодо цих продуктів стосуються лікування симптомів застуди, а не грипу.

Існують також безрецептурні препарати, які допомагають полегшити симптоми грипу, такі як жарознижувальні та знеболюючі засоби (ацетамінофен, ібупрофен). Вони можуть покращити самопочуття, але не впливають на тривалість хвороби.

Доктор Річард Ціммерман, професор сімейної медицини та клінічної епідеміології в Університеті Піттсбурга, рекомендує обережно використовувати такі засоби та уникати давати аспірин дітям і підліткам до 19 років через ризик розвитку синдрому Рея.

Роль вакцинації та здорового способу життя

Хоча щеплення від грипу не скорочує тривалість хвороби, якщо ви все ж захворіли, воно може зменшити тяжкість симптомів і ризик ускладнень. Вакцинація є профілактичним заходом, який рекомендується робити у вересні або жовтні, до початку активного сезону грипу.

Підтримка здорового імунітету також сприяє швидшому одужанню. Це включає:

  • Збалансоване харчування
  • Достатній сон
  • Відмову від куріння
  • Підтримання гідратації

Висновок

Найбільш науково обґрунтованим методом скорочення тривалості грипу є прийом противірусних препаратів на ранніх стадіях захворювання. Інші засоби можуть допомогти полегшити симптоми, але не впливають на тривалість хвороби. Важливо консультуватися з лікарем перед початком будь-якого лікування та дотримуватися профілактичних заходів для зниження ризику зараження грипом.


Ця стаття носить інформаційний характер і не є медичною порадою. Для отримання професійної консультації зверніться до лікаря.

Previous articleЦинк і ризик ендометріозу: нове дослідження розкриває зв’язок
Next articleТрамп обговорює потенційні заборони вакцин і фторування води
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.