Вплив Омега-3 жирних кислот на літніх людей

0
841

Дослідники провели випробування на групі літніх людей, які показали, як діють дві Омега-3 жирні кислоти на хронічні запальні процеси й ожиріння, пише видання news-medical.net.

Вплив Омега-3 жирних кислот на літніх людей
Image by Shutterbug75 from Pixabay

Результати невеликого дослідження показали, що жирні Омега -3 кислоти, а саме – EPA і DHA, чинять різний вплив на організм при хронічному запаленні, хоча кожна з них бере участь у регулюванні роботи імунної системи.

Експеримент проводився вченими Дослідницького центру імені Джина Майера (HNRCA). Ця установа працює в США при Міністерстві сільського господарства. Даний центр займається проблемами харчування і старіння людини.

Цикл досліджень тривав 34 тижні. За цей період вчені порівняли, який вплив кожна з двох Омега-3 кислот надає на людей похилого віку, які страждають від ожиріння і хронічного запалення.

Для участі в експерименті були відібрані випадкові люди і розподілені за таким же принципом на дві групи: одна приймала двічі в день добавку EPA, а інша – DHA з такою ж кратністю.

Результати дослідження

Підсумки експерименту були опубліковані в атеросклерозу (Atherosclerosis).

Обидві добавки EPA і DHA у великій кількості містяться в морепродуктах і рибі. Дослідження показали, що вони знижують ризик розвитку серцевих патологій завдяки зменшенню запалення. Результати експерименту підтвердили, що:

  1. Компонент DHA володіє більш вираженим протизапальним ефектом, ніж кислота EPA.
  2. Також DHA здатна знизити рівень генетичної експресії одночасно у 4 типів білків протизапальної дії. EPA впливає всього на один вид білка.
  3. Крім того, DHA зменшує відтворення трьох типів білків, а EPA – всього одного.
  4. DHA зводить до мінімуму секрецію протизапального білка. EPA взагалі не володіє цією здатністю.

Правда, кислота EPA нормалізує баланс між білками різних груп. Після метаболічних процесів EPA синтезує побічні продукти, які виконують регуляцію функцій імунної системи. Отримані з DHA Продукти діють за іншою схемою.

Стефанія Ламон-Фава (Stefania Lamon-Fava), що входить до складу групи вчених серцево-судинного харчування HNRCA, прокоментувала підсумки роботи:

“Отримані результати дозволяють припустити, що DHA є сильнішим маркером при запальних процесах. Але робити остаточні висновки поки рано.”

Ламон-Фава також є головою відділу біохімічного та молекулярного харчування і ад’юнкт-професором Школи дієтології і політики Джеральда Дж. І Дороті Р. Фрідман в Тафтс.

“В організмі людини постійно підтримується баланс між прозапальними і протизапальними білками. Проведене нашими вченими дослідження показали, що в EPA значно більше можливостей поліпшити цей баланс”, – пояснила перший автор Джісун Со, яка виконувала цю роботу в рамках своєї дисертації в школі Фрідмана, працюючи в групі серцево-судинного харчування в HNRCA.

В рекомендаціях по харчуванню для американців (2015-2020 рр.) сказано, що дорослим потрібно споживати двічі в тиждень морепродуктів по одній порції (4 унції – 113 грамів). Перевагу слід віддавати таким продуктам:

  • лосось:
  • форель;
  • тріска;
  • консервований тунець;
  • сардини.

Всі згадані продукти багаті на вміст двох важливих Омега-3 кислот: EPA і DHA. Отримані результати досліджень дають можливість оцінювати, як працюють EPA і DHA, чи можуть вони знижувати запалення. Підсумки проведеної роботи допоможуть в подальших дослідженнях.

Особливості методології

Експеримент, про який йде мова, мав характер подвійного сліпого випробування. Це означає, що ніхто з учасників і співробітників лабораторії не знав, яку добавку брала кожна людина. Всього було задіяно 21 учасник, а в ході випробувань вони брали в різній послідовності EPA або DHA. Були періоди без прийому добавок. Така схема дозволила створити чистий аркуш, щоб оцінити вплив кожної з двох кислот.

На вступному етапі всі учасники для створення порівняльної бази брали добавки з вмістом високо олеїнової соняшникової олії.

Previous articleБіль у спині як перша ознака раку підшлункової залози: думка експерта
Next articleЧи варто витирати продукти під час пандемії?
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.