Вчені вдосконалили 3D-друковані імплантати колінного суглоба

0
69

Дослідники з Naton Biotechnology створили перший у світі лазерний 3D-друкований тотальний імплантат колінного суглоба, схвалений Національним управлінням з контролю за медичними виробами Китаю як інноваційний медичний пристрій.

by @suriyawutsuriya

Головною проблемою технології був нерівномірний розподіл міцності в металевих імплантатах. Процес виготовлення кобальт-хром-молібденового сплаву (CoCrMo) відбувався при надзвичайно високих швидкостях охолодження. Така технологія часто призводила до анізотропії – явища, коли властивості матеріалу змінюються залежно від напрямку сили.

Під час механічних випробувань виявили значні відмінності. Зразки CoCrMo розтягнулися в одному напрямку на 19,1%, а в іншому – лише на 9,3%. Така різниця перевищувала 100%, що робило матеріал ненадійним для тривалого використання.

Професор Чанхуй Сонг з Південно-Китайського технологічного університету та професор Цзя-Куо Юй з Пекінської лікарні Цінхуа Чангунг очолили дослідження. Співавтором виступив старший інженер Реняо Лі з Naton Biotechnology.

Інноваційне рішення проблеми

Науковці запропонували двоетапний процес термічної обробки. Спочатку матеріал нагрівали до 1150°C протягом години з подальшим швидким охолодженням у воді. Потім здійснювали відпал – повторне нагрівання до 450°C на 30 хвилин із наступним охолодженням.

Результати перевершили очікування дослідників. Міцність і гнучкість металу стали майже однаковими в усіх напрямках. Гранична міцність досягла показників 906,1 МПа та 879,2 МПа відповідно.

Показники подовження також значно збалансувалися – 20,2% і 17,9%. Це зробило матеріал набагато міцнішим і надійнішим для медичного застосування.

“Наше дослідження дає ключове розуміння того, як 3D-друк впливає на металеві імплантати,” – зазначають автори дослідження.

Перспективи розвитку технології

Після досягнутого прориву вчені розглядають можливість удосконалення поверхні імплантатів. Використання дробеструйного зміцнення та ультразвукового оброблення може підвищити зносостійкість виробів.

Нові методи здатні зробити 3D-друковані суглобові імплантати довговічнішими. Це відкриває широкі перспективи для клінічного застосування технології. Пацієнти отримають безпечніші та надійніші вироби.

Дослідження заклало основу для кращого контролю якості в ортопедичному виробництві. Подальший розвиток технології сприятиме впровадженню індивідуальних медичних імплантатів. Експерти вважають, що такі розробки значно покращать життя пацієнтів із захворюваннями суглобів.

Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.