Нове дослідження доводить важливість вакцинації проти кору

0
1203

Головною подією минулого тижня стала масова вакцинація населення різних країн світу проти вірусу COVID-19. Але ця новина не затьмарила результати нової дослідницької роботи вчених Західного Університету. Проведені ними клінічні випробування довели важливість вакцинування проти кору. Ця вірусна інфекція в недавньому минулому викликала численні локальні спалахи. Тому вірус кору вважається одним з найнебезпечніших і високо контагіозним патогеном, повідомляє видання medicalxpress.com.

Над чим працювали вчені

Очолив групу вчених Школи медицини і стоматології ім. Шуліха зі Західного університету Мансур Херіфар (Mansour Haeryfar) – провідний фахівець в галузі мікробіології. Результати роботи, виконаної групою дослідників під його керівництвом, підтвердили здатність вірусу кору руйнувати вроджені Т-лімфоцити в організмі інфікованої людини. Це знижує захисні функції імунної системи. Варто нагадати, що Т-клітини формують цитотоксичний імунітет, вбиваючи агресивні мікроорганізми при прямому контакті. Дані структури (клітини MAIT) пов’язані зі слизовими тканинами, що відповідають за створення захисту від вірусних інфекцій.

“Уже було відомо, що вірус кору викликає імуносупресію (пригнічення імунітету з тієї чи іншої причини), інфікуючи особливі структури – так звані клітини« пам’яті », – розповів Мансур Херіфар. Вчений поділився своїми спостереженнями, які отримали доказову базу:

“Але в процесі роботи нам вдалося виявити, що вірус кору здатний інфікувати клітини MAIT, вбиваючи їх. Ці структури беруть участь у формуванні вродженого імунітету, який, по суті, є основою неспецифічного захисту людського організму від грибків, бактерій, вірусів”, – завершив Херіфар.

Як атакує вірус

Херіфар докладно розповів про механізм дії патогену. Коли збудник потрапляє в організм, імунна система відразу приводиться в бойову готовність, і починає атаку. Після одужання людини окремі клітинні структури імунної системи (клітини пам’яті), фіксують здійснений контакт, щоб надалі миттєво зреагувати на небезпеку. Така реакція називається імунною пам’яттю. Отримати ці особливі клітинні структури можна також шляхом вакцинації.

Тепер, маючи знання про цей досить складний механізм, можна уявити, як в результаті непередбаченої події повністю скидається імунітет, тобто всі осередки пам’яті стираються. Проведені раніше дослідження показали, що вірус кору діє саме за таким сценарієм, сприяю розвитку «імунної амнезії». Мансур Херіфар вважає, що причиною більшості летальних випадків від кору є саме імунодепресія, викликана вторинним інфікуванням.

Вакцинація від кору

Результати дослідження

Команді вчених вдалося вперше довести, що вірус кору вбиває MAIT клітини, що збільшує сприйнятливість організму до інших інфекцій. Результати дослідження були опубліковані на сторінках журналу «Of Infectious Diseases».

“Результати нашої роботи показали, що при різкому зниженні потенціалу клітин MAIT організм людини втрачає здатність контролювати наступні інфекції”, – уклав Патрік Рудак (Patrick Rudak) – доктор філософії та один з авторів дослідницької групи.

Тобто, отримані результати свідчать про те, що кір провокує розвиток імунодепресії за новим механізмом.

Нове дослідження було першим в цій області. Результати дозволили вченим розкрити й детально описати раніше невідомий аспект клітинної біології структури MAIT. Цікаво й те, що саме клітини пам’яті виявилися більш чутливі до вірусу кору, ніж звичайні клітини.

На основі отриманих результатів дослідження Херіфар опрацьовує сьогодні теорію вродженої імунної амнезії, яка підтверджує, що недолік клітин MAIT підвищує сприйнятливість людини до інших інфекцій.

У теоретичному висновку він написав, що ці структури є відсутньою ланкою між вродженим і адаптивним імунітетом.

На тлі пандемії, яка протікає у всьому світі ці висновки вчених переконливо доводять, наскільки важлива вакцинація проти вірусних інфекцій.

Щеплення проти кору захистить не тільки саму людину, але також убезпечить від інфікування оточуючих її людей. Крім того, це забезпечить постійний імунітет до широкого спектра інфекцій.

Previous articleЧасте вживання продуктів, що пройшли ультраобробку, підвищує ризик смерті
Next articleКалькулятор віку скелета для прогнозування ризику перелому кісток
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.