Дослідження, опубліковане в British Journal of Sports Medicine, виявило, що висока кардіореспіраторна підготовленість значно знижує ризик деменції навіть у людей із генетичною схильністю до цього захворювання.
Кардіореспіраторна підготовленість, оцінена за допомогою тесту субмаксимального фізичного навантаження, продемонструвала тісний зв’язок із кращими глобальними когнітивними функціями, перспективною пам’яттю, швидкістю обробки інформації та затримкою початку деменції в середньому на 1,48 року. Як зазначили Вейлі Сю з Каролінського інституту та його колеги, у людей із високою кардіореспіраторною підготовленістю ризик деменції знижувався на 40%, порівняно з тими, хто мав низький рівень підготовки.
Учасники з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера також отримували суттєву користь. Високий рівень фізичної підготовки знижував ризик деменції у цих групах на 35%. Дослідники припускають, що покращення кардіореспіраторного стану може стати ефективною профілактичною стратегією незалежно від генетичних факторів ризику.
Хоча дослідження було спостережним і не встановлювало причинно-наслідкових зв’язків, його результати свідчать про необхідність подальшого вивчення механізмів впливу фізичної активності на здоров’я мозку. Сю та його команда наголошують, що кардіореспіраторну підготовленість варто розглядати як індикатор когнітивного здоров’я, а її вимірювання має стати звичайною практикою у медичних закладах.
Важливо! Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.