Фізична форма знижує ризик деменції навіть при генетичній схильності

0
37

Дослідження, опубліковане в British Journal of Sports Medicine, виявило, що висока кардіореспіраторна підготовленість значно знижує ризик деменції навіть у людей із генетичною схильністю до цього захворювання.

by @freepik

Кардіореспіраторна підготовленість, оцінена за допомогою тесту субмаксимального фізичного навантаження, продемонструвала тісний зв’язок із кращими глобальними когнітивними функціями, перспективною пам’яттю, швидкістю обробки інформації та затримкою початку деменції в середньому на 1,48 року. Як зазначили Вейлі Сю з Каролінського інституту та його колеги, у людей із високою кардіореспіраторною підготовленістю ризик деменції знижувався на 40%, порівняно з тими, хто мав низький рівень підготовки.

Учасники з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера також отримували суттєву користь. Високий рівень фізичної підготовки знижував ризик деменції у цих групах на 35%. Дослідники припускають, що покращення кардіореспіраторного стану може стати ефективною профілактичною стратегією незалежно від генетичних факторів ризику.

Хоча дослідження було спостережним і не встановлювало причинно-наслідкових зв’язків, його результати свідчать про необхідність подальшого вивчення механізмів впливу фізичної активності на здоров’я мозку. Сю та його команда наголошують, що кардіореспіраторну підготовленість варто розглядати як індикатор когнітивного здоров’я, а її вимірювання має стати звичайною практикою у медичних закладах.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЗелений чайний гриб допомагає при схудненні
Наступна статтяІнтернет допомагає літнім людям зменшити депресію – дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.