Дослідження пов’язує надмірне сидіння з жировою хворобою печінки у молодих людей

0
243

Нещодавнє дослідження, проведене Університетом Східної Фінляндії, змальовує тривожну картину: діти, які ведуть неактивний спосіб життя, стикаються зі значно вищим ризиком розвитку жирової хвороби печінки та цирозу в ранньому віці. Опубліковане в журналі npj Gut and Liver, дослідження проливає світло на зв’язок між фізичною активністю та здоров’ям печінки.

by @freepik

У дослідженні взяли участь 2 684 дитини, рівень фізичної активності яких відстежували у віці від 11 до 24 років за допомогою акселерометрів. Ці натільні пристрої вимірюють рух протягом дня, надаючи дослідникам чітку картину того, наскільки активними були учасники. У віці 17 і 24 років учасники пройшли ультразвукове сканування печінки, щоб виявити будь-які ознаки рубцювання або пошкодження.

Результати дослідження виявили тривожну тенденцію: в середньому діти проводили сидячи приголомшливі шість годин на день. У підлітковому та юнацькому віці ця цифра ще більше зростала, а пасивний час, проведений за екраном, сягав у середньому дев’яти годин на день.

Потім дослідники заглибилися глибше, проаналізувавши вплив такої сидячої поведінки. Вони виявили, що за кожні додаткові пів години сидіння понад звичайні шість годин на день до 25 років ймовірність розвитку жирової хвороби печінки зростає на 15 відсотків. Цей стан, що характеризується надмірним накопиченням жиру в печінці, є основним фактором ризику розвитку цирозу, серйозного захворювання печінки.

Однак новини не такі вже й погані. Дослідження також підкреслило захисні ефекти фізичних вправ. Кожні додаткові пів години низькоінтенсивної фізичної активності понад рекомендовані три години на день призводять до 33-відсоткового зниження ризику жирової хвороби печінки.

Ці висновки переконливо свідчать: заохочення дітей до активного способу життя має вирішальне значення для їхнього здоров’я в довгостроковій перспективі. Прості зміни, такі як обмеження часу, проведеного перед екраном, та регулярні фізичні вправи, можуть значно знизити ризик серйозних проблем з печінкою в подальшому житті.

Previous articleВживання арахісу з дитинства значно знижує ризик алергії
Next articleНекодуюча ДНК пов’язана з проблемою генетичних випадків розумової відсталості
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.