Бактерії кишківника можуть впливати на розвиток розсіяного склерозу

0
12

Мікробіом кишківника відіграє важливу роль у розвитку розсіяного склерозу (РС), що підтверджують нові наукові дослідження.

by @freepik

Мікробіом кишківника – це сукупність мікроорганізмів, що населяють травний тракт і впливають на здоров’я людини. Вчені Єльського університету (США) виявили значні відмінності у складі кишкових бактерій пацієнтів з РС порівняно зі здоровими людьми. У таких пацієнтів спостерігався знижений рівень бактерій, покритих імуноглобуліном А (IgA), що може вказувати на дисбаланс між імунною системою та мікробіомом.

Дослідниця Ерін Лонгбрейк наголосила:

“Той факт, що у пацієнтів з розсіяним склерозом менше бактерій було вкрито IgA, свідчить про можливий фундаментальний розрив у взаємодії між організмом і мікробами”. Вона також зазначила, що “фактори довкілля можуть спричиняти схильність до РС, змінюючи склад кишкової мікрофлори”.

Дослідження, опубліковане у журналі Neurology Neuroimmunology and Neuroinflammation, включало 43 особи з новим діагнозом РС та 42 здорових учасники. Аналіз випорожнень показав зниження рівня Faecalibacterium у пацієнтів з РС та підвищення Monoglobus у нелікованих пацієнтів.

Після шестимісячного курсу терапії, спрямованої на виснаження В-клітин, кишковий мікробіом пацієнтів став подібнішим до мікробіому здорових людей. “Це дає нам підказки щодо механізмів дії цього типу лікування”, – зазначила Лонгбрейк. Отримані результати можуть допомогти пояснити, чому у певних людей розвивається РС, а в інших – ні.

Ця стаття призначена лише для інформаційних цілей і не повинна розглядатися як заміна порад, наданих кваліфікованими медичними працівниками.

Previous articleTea and berries improve the health of the elderly – scientists
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.