Альцгеймер пошкоджує мозок у дві фази: результати дослідження

0
84

Дослідження, результати якого опубліковані в журналі Nature Neuroscience, показало, що хвороба Альцгеймера пошкоджує мозок у дві фази: перша повільно і непомітно руйнує окремі клітини, а друга спричиняє масштабні зміни з появою симптомів.

by @freepik

Науковці проаналізували мозок 84 осіб і виявили, що хвороба починається з поступових змін, таких як повільне накопичення бляшок і загибель гальмівних нейронів у середній скроневій звивині, ще до появи симптомів. Ці ранні зміни порушують роботу нейронних ланцюгів, що може стати основою для подальшого розвитку хвороби. Пізня фаза характеризується швидким прогресуванням симптомів, масштабним запаленням та інтенсивним накопиченням білкових бляшок і клубків.

“Одна з проблем діагностики та лікування хвороби Альцгеймера полягає в тому, що значна частина пошкоджень мозку відбувається задовго до появи симптомів. Можливість виявити ці ранні зміни означає, що ми вперше можемо побачити, що відбувається з мозком людини на ранніх стадіях хвороби. Отримані результати докорінно змінюють уявлення вчених про те, як хвороба Альцгеймера шкодить мозку, і сприятимуть розробці нових методів лікування цього руйнівного розладу” – говорить Річард Ходс, доктор медичних наук, директор Національного інституту старіння NIH

Результати змінюють традиційне уявлення про механізми ураження мозку при хворобі Альцгеймера, оскільки показують, що на ранніх стадіях хвороба вражає не тільки збудливі нейрони, а й гальмівні нейрони, які відіграють ключову роль у регуляції нейронної активності. Це відкриття може пояснити виникнення порушень у нейронних ланцюгах ще до появи когнітивних симптомів, таких як проблеми з пам’яттю.

Вчені використовували новітні технології картування мозку для аналізу понад 3,4 мільйона клітин, щоб створити детальну хронологію клітинних змін, які відбуваються під час хвороби. Отримані дані не тільки підтверджують традиційні теорії, але й додають нові аспекти, такі як роль гальмівних нейронів і взаємодія генів, що можуть впливати на вразливість до захворювання.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleНові уявлення про механізми болю, пов’язані з вірусними інфекціями
Next articleНове дослідження розкриває механізм запалення при вовчаку
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.