Нова надія для хворих на гліобластому: Подолання резистентності до хімієтерапії

0
244

Дослідники виявили перспективну мішень для лікування гліобластоми, смертельної форми раку головного мозку, відомої своєю стійкістю до хімієтерапії. Сучасні методи лікування, що включають хірургічне втручання, опромінення та хімієтерапевтичний препарат темозоломід, за останні п’ять десятиліть мали обмежений успіх. Темозоломід може спочатку сповільнити ріст пухлини, але резистентність до нього швидко розвивається, повідомляє портал MedicalXpress.

by @freepik

Вчені з Інституту біомедичних досліджень Фраліна при Вірджинському технологічному інституті зробили значний прорив у лікуванні гліобластоми. Вони ідентифікували важливий молекулярний сигнальний шлях, який підтримує виживання ракових клітин під час лікування темозоломідом. Їхні дослідження на культурах клітин гліобластоми та лабораторних мишах з раковими клітинами людини підкреслюють ключову роль білка PI3K-бета в цьому процесі.

Дослідження, опубліковане в журналі iScience, відкриває потенційний прорив у лікуванні гліобластоми. Воно показує, що високі рівні PI3K-бета присутні у пацієнтів, які погано реагують на лікування. Блокуючи PI3K-бета, дослідники виявили, що клітини гліобластоми стали більш чутливими до темозоломіду. Щобільше, поєднання інгібітора PI3K-бета зі стандартним лікуванням показало перспективні результати в уповільненні росту ракових клітин.

Шлях PI3K є важливим для росту та виживання клітин, але попередні спроби блокувати його в лікуванні раку були невдалими, оскільки вони не розрізняли різні його форми. Це нове дослідження підкреслює специфічність PI3K-бета в гліобластомі, що робить її важливою мішенню для терапії.

iScience (2024). DOI: 10.1016/j.isci.2024.109921

Дивовижно, що майбутні дослідження готові подолати виклик доставки інгібіторів PI3K-бета через гематоенцефалічний бар’єр. Цей прорив має вирішальне значення для втілення  результатів у потенційні клінічні методи лікування, пропонуючи проблиск надії в боротьбі з гліобластомою.

“Продовжуючи цей науковий шлях, ми прагнемо вирішити ці питання в наших майбутніх дослідженнях”, – сказав Чжі Шенг (Zhi Sheng), старший автор дослідження та доцент Біомедичного науково-дослідного інституту Фраліна. “Ми з нетерпінням чекаємо можливості поділитися нашими досягненнями з науковою спільнотою та спільно працювати над удосконаленням лікування гліобластоми”.
Previous article67 хвилин, проведених на свіжому повітрі, зміцнюють психічне здоров’я
Next articleЯскраві нічні кошмари та галюцинації: Ранні ознаки вовчака
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.