Двомовність підвищує зв’язок мозку, покращуючи когнітивні функції

0
93

Дослідження розглядає вплив вивчення другої мови на функціональні зв’язки мозку та когнітивні процеси через механізми нейропластичності.

by @airdone

Нейропластичність, або здатність мозку адаптувати свою структуру і функції у відповідь на зовнішні стимули, є одним із ключових аспектів розвитку і навчання. Найбільш вираженою нейропластичність є в дитячому віці, коли мозок активно будує нові шляхи для ефективного оброблення інформації, зокрема мови. Вивчення другої мови у цьому контексті виступає важливим чинником, що стимулює розвиток нових функціональних зв’язків між різними ділянками мозку.

Результати новітнього дослідження, проведеного вченими з університетів Макгілла, Оттави та Сарагоси, підтверджують, що білінгвізм має позитивний вплив на когнітивну продуктивність і функціональну зв’язність мозку. У дослідженні взяли участь 151 учасник, яких поділили на групи за рівнем білінгвізму та віком, у якому вони опанували другу мову. За допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ) було виявлено, що двомовні учасники демонстрували сильніший зв’язок між різними ділянками мозку, особливо між мозочком і лівою лобовою корою, порівняно з одномовними.

“Наша робота припускає, що вивчення другої мови в дитинстві допомагає побудувати більш ефективну організацію мозку з точки зору функціонального зв’язку. Результати вказують на те, що чим раніше набувається досвід вивчення другої мови, тим ширші ділянки мозку залучені до нейропластичності. Ось чому ми спостерігаємо вищий зв’язок мозочка з корою головного мозку при більш ранньому вивченні другої мови”, – говорить Зевс Грасія Табуенка, перший автор статті

Дослідження також підтверджує, що мозок функціонує як інтегрована система, де жодна ділянка не працює ізольовано. Вивчення другої мови не лише розширює мовні навички, але й активізує інші когнітивні процеси, залучаючи більшу кількість нейронних зв’язків. Це підкреслює роль білінгвізму у здоровому старінні та відновленні мозку після травм, забезпечуючи ефективніше використання нейронних ресурсів.

Попередня статтяНадмірне споживання цукру погіршує пародонтит через запалення
Наступна статтяНаскільки ефективно “здорова їжа” постачає організм поживними речовинами?
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.