Фізичні вправи зменшують смертність серед онкохворих

0
17

Фізична активність є ефективним засобом зниження ризику прогресування раку та смертності від усіх причин, про що свідчить дослідження, опубліковане 7 січня в Британському журналі спортивної медицини.

by @freepik

Група дослідників на чолі з Нтокозо Мабена з Discovery Vitality (Сендтон, Південна Африка) вивчала зв’язок між фізичною активністю до встановлення діагнозу раку та показниками прогресування й смертності у пацієнтів зі стадією I раку. В аналізі взяли участь 28 248 осіб, що дозволило забезпечити репрезентативність вибірки. Основна увага приділялася тривалості фізичних вправ та їхньому впливу на здоров’я пацієнтів.

Результати дослідження показали, що навіть помірна фізична активність значно знижує ризик погіршення стану. Зокрема, у людей із низьким рівнем фізичної активності (менше 60 хвилин на тиждень) ризик прогресування раку або смерті був на 16 % нижчим порівняно з тими, хто не займався спортом. Учасники з середнім та високим рівнем активності (60 хвилин і більше на тиждень) демонстрували ще більш виражений ефект: зниження ризику на 27 %. Аналогічно, ризик смертності від усіх причин зменшувався на 33 % у разі середньої активності та на 47 % у разі високої активності.

Автори підкреслюють важливість популяризації фізичної активності як серед здорових людей, так і серед тих, хто вже зіткнувся з діагнозом рак. Як зазначено в дослідженні, «правила охорони здоров’я мають заохочувати людей до фізичної активності, щоб не тільки запобігти раку, але й зменшити ризик прогресування раку». Дослідники також наголошують, що медичні працівники мають рекомендувати фізичні вправи, адаптовані до стану пацієнта, що сприятиме покращенню їхнього прогнозу.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяГенеративний ШІ від Insilico розробив інноваційний препарат для запальних захворювань кишечника
Наступна статтяСолоний присмак у роті: причини та коли звертатися до лікаря
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.