Високий рівень омега-3 і омега-6 пов’язаний із меншим ризиком раку

0
58

Дослідження, опубліковане 17 жовтня в International Journal of Cancer, вказує на слабкий, але значущий зворотний зв’язок між рівнем поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) омега-3 та омега-6 у плазмі крові та загальною частотою онкологічних захворювань.

Вплив Омега-3 жирних кислот на літніх людей
Image by Steve Buissinne from Pixabay

Автор дослідження, Ючен Чжан з Університету Джорджії (Афіни, США), разом із колегами проаналізував дані 253 138 учасників Біобанку Великої Британії, за якими спостерігали протягом 12,9 років, досліджуючи рівні омега-3 та омега-6 у плазмі крові та їхній зв’язок із ризиком розвитку раку загалом і 19 окремих видів раку зокрема.

Вчені виявили, що вищий відсоток омега-3 і омега-6 від загальної кількості жирних кислот у плазмі крові корелював зі зниженим ризиком виникнення онкологічних захворювань. Згідно з результатами, збільшення стандартного відхилення (SD) рівня омега-6 знижувало загальний ризик розвитку раку на 2% (співвідношення ризиків 0,98, 95-відсотковий довірчий інтервал 0,96–0,99), а омега-3 – на 1% (співвідношення ризиків 0,99, 95-відсотковий довірчий інтервал 0,97–1,00). З 19 окремих видів раку 14 асоціювалися з рівнем омега-6, і лише п’ять із рівнем омега-3, що в більшості випадків підтверджувало зворотний зв’язок.

Водночас дослідження виявило виняток: рак передміхурової залози, який позитивно корелював із рівнем омега-3 у плазмі крові. Збільшення рівня омега-3 тут супроводжувалося незначним підвищенням ризику (співвідношення ризиків 1,03; 95-відсотковий довірчий інтервал 1,01–1,05).

На основі цих результатів автори рекомендують підвищити споживання омега-3 і омега-6 жирних кислот у раціоні як можливий спосіб зниження ризику онкологічних захворювань. Хоча зворотні зв’язки між рівнями ПНЖК та захворюваністю на рак є невеликими, вони можуть мати значення для громадського здоров’я, враховуючи значущість цих жирних кислот у харчуванні та їхні потенційні профілактичні властивості.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяБідність і супутні захворювання збільшують ризик ХОЗЛ – дослідження
Наступна статтяЯк режим сну впливає на успішне старіння: нове дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.