Тепловізійна зйомка та ШІ діагностують ІХС на 13% точніше

0
98

Новий метод діагностики ішемічної хвороби серця

Вчені з університету Цінхуа в Китаї розробили новий метод діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), який використовує комбінацію тепловізійної зйомки обличчя та штучного інтелекту (ШІ). Результати дослідження, опубліковані в журналі BMJ Health & Care Informatics, свідчать про те, що цей метод може бути більш точним і ефективним, ніж традиційні методи діагностики.

by @stockking

Тепловізійна зйомка та ШІ

В основі нового методу лежить тепловізійна зйомка, яка дозволяє фіксувати розподіл ділянок з різною температурою на поверхні об’єкта за допомогою інфрачервоних детекторів. Раніше дослідження показали, що тепловізійна зйомка може бути перспективним інструментом для прогнозування захворювань, оскільки вона може виявляти ділянки ненормального кровообігу та запалення за температурними патернами шкіри.

Для опрацювання отриманої інформації та знімків, а також підвищення точності та ефективності діагностики вчені використовували технологію машинного навчання (ШІ). ШІ-алгоритм був навчений на великому наборі даних, що включав тепловізійні зображення обличчя людей з ІХС та без неї.

Розробку нового методу протестували на 460 добровольцях з підозрою на ІХС. Середній вік учасників становив 58 років, 27,5% з них були жінками. У 322 учасників (70%) діагноз ІХС був підтверджений.

Вчені порівняли результати тепловізійної зйомки та ШІ з традиційною попередньою оцінкою ризику, яка ґрунтується на клінічних ознаках і симптомах. Виявилося, що використання тепловізійної зйомки та ШІ виявилося на 13% ефективнішим у прогнозуванні ІХС.

Подальші перспективи

Дослідники вважають, що новий метод діагностики ІХС може бути корисним для раннього виявлення захворювання та покращення результатів лікування. Їхні наступні дослідження будуть зосереджені на вдосконаленні методу та вивченні його потенційного застосування для діагностики інших захворювань.

Попередня статтяВісім кроків до щасливого та довгого життя: секрети здорового старіння
Наступна статтяНадлишок жиру в м’язах: Шлях до діабету та інфаркту
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.