Що варто знати про сонцезахисний крем

0
1166
защита от солнца
Image by silviarita from Pixabay

Канадські дерматологи провели дослідження сонцезахисних кремів. В ході роботи вони вивчили рекомендації по використанню, ефективність і безпеку косметичних засобів цієї групи. Окрему увагу вчені приділили правилам застосування та можливих ризиків для здоров’я людей різного віку, повідомляє medicalxpress.com.

защита от солнца
Image by silviarita from Pixabay

Що показало проведене дослідження

Повний огляд рекомендованих засобів був опублікований на сторінках медичного журналу CMAJ (Canadian Medical Association Journal). До цього переліку дерматологи внесли сонцезахисні креми, які можна використовувати для запобігання розвитку раку шкіри людям будь-якого віку, починаючи з шести місяців.

Те, що тривале перебування на сонці провокує розвиток раку шкіри – це доведений факт. Використання спеціальних захисних засобів знижує в рази ці ризики завдяки вмісту в їх складі хімічних компонентів, які блокують проникнення ультрафіолетових променів в дерму. Більшість сучасних сонцезахисних кремів виробляється на основі оксиду цинку і діоксиду титану.

Дерматолог Меган Сандер (Megan Sander), яка викладає в Медичній школі Університету в Калгарі, написала:

“Прямий вплив на дерму ультрафіолетових променів завдає шкоди. Цей фактор пов’язаний з розвитком раку шкірних покривів”.

Варто зазначити, в Канаді злоякісні ураження шкіри дуже поширені. Доктор Сандлер вважає, що виконана робота дозволила знайти докази того, що сонцезахисний крем здатний значно знизити ризик розвитку меланоми та інших видів онкологи дерми.

ультрафиолет
Схематичне зображення електромагнітного спектра світла з акцентом на частоти ультрафіолетового випромінювання (УФВ) і їх вплив на шкіру людини. Як правило, чим коротша довжина хвилі випромінювання, тим вища ймовірність біологічного ушкодження. Примітка: UVA = ультрафіолет A, UVB = ультрафіолет B, UVC = ультрафіолет C. Сонцезахисні фільтри активні проти випромінювання UVA1, UVA2 і UVB.

Ключові моменти

В процесі роботи доктор Сандлер зі співавторами виділили кілька моментів, які заслуговують особливої ​​уваги:

  • Профілактика. Результати контрольованих випробувань показали, що сонцезахисний крем є ефективним профілактичним засобом, який запобігає розвиткові раку шкіри. Також він захищає шкіру від передчасного старіння.
  • Колір шкіри. Отримані дані в основному стосуються людей з білою шкірою, оскільки вони більше схильні до захворювання на рак дерми. Доказів захисного ефекту для людей з темною шкірою поки недостатньо.
  • Грудних немовлят слід оберігати від сонця, оскільки сонцезахисні креми використовувати до 6 місяців заборонено.
  • Косметичні засоби з SPF (фактор захисту від сонця) з показником 30 і вище слід використовувати у вигляді крему або лосьйону. Спреї для захисту від ультрафіолетового випромінювання застосовувати не варто, тому, що вони легко розсіюються в повітрі, утворюючи вогненебезпечну суміш. Дія такої суспензії на слизові дихальних шляхів теж може завдати шкоди здоров’ю.
  • Шкідливий вплив. Цей момент теж треба враховувати, тому що у деяких людей після місцевого використання сонцезахисних засобів може розвинутися контактний дерматит. У цьому відношенні особливу небезпеку становлять креми на хімічній основі, які мають схильність абсорбуватися в організмі.
  • Негативний вплив на навколишнє середовище. Вчені довели, що хімічні компоненти сонцезахисних препаратів легко потрапляють у воду, а потім виявляються в рибі. Навіть невисока концентрація їх в морській воді сприяє знебарвлення коралових рифів.

“Сонцезахисний крем – лише частина комплексного захисту від сонця”, – впевнені автори дослідження. Необхідно консультувати пацієнтів, роз’яснюючи їм правила поведінки на сонці. Це допоможе уникнути прямого впливу ультрафіолетового випромінювання. Широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри необхідно обов’язково використовувати з квітня по вересень з 11 до 15 годин “.

Дослідження в області захисних засобів від сонячних променів триває.

Попередня статтяДослідники синтезують психоделік, який вилікує депресію без галюцинацій
Наступна статтяНове клінічне дослідження знову спростувало користь дієти за групою крові
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.