Вейпінг збільшує ризик розвитку астми більш ніж на 200 відсотків

0
143

Дослідники з Техаського університету проаналізували дані про стан здоров’я понад 40 000 людей різного віку протягом п’яти років.

by @user17340861

На початку аналізу 2022 року жоден з учасників не мав астми.

Наприкінці дослідження вони виявили, що приблизно у десяти з кожних 1000 дорослих розвинулося загальне респіраторне захворювання.

Однак ті, хто використовував електронні сигарети протягом 30 днів до остаточного аналізу, мали на 252% вищий ризик розвитку астми в ранньому віці, до 27 років, порівняно з тими, хто не використовував електронні сигарети.

Згідно з даними довготривалого національного дослідження Популяційна оцінка тютюну та здоров’я населення, серед підлітків не було виявлено значного зв’язку між вживанням електронних сигарет та вживанням тютюну.

Доктор Адріана Перес, науковець з даних та автор дослідження, зазначила, що висновки її команди можуть допомогти їм «мотивувати користувачів зупинитися».

Звіт був опублікований в журналі JAMA Network Open.

Міф про те, що вейпінг є безпечнішою альтернативою курінню, розвіявся в останні роки, коли зросли показники використання електронних сигарет, пов’язані зі збільшенням кількості проблем з легенями.

© dailymail.co.uk

Вважається, що під час вейпінгу через дихальні шляхи потрапляють тисячі подразників і частинок металів, зокрема хрому, марганцю, нікелю та свинцю.

Астма, від якої страждають приблизно 25 мільйонів американців, викликає запалення дихальних шляхів, звуження і набряк, а також вироблення додаткового слизу, що ускладнює дихання.

Дослідження, проведене Медичним інститутом Джона Хопкінса, показало, що майже 11% користувачів електронних сигарет страждають на астму, порівняно з 8% тих, хто ніколи не користувався цими пристроями.

Крім того, серед тих, хто сказав, що користується електронними сигаретами, близько 11% зазначили, що мають хронічний бронхіт, емфізему або хронічне обструктивне захворювання легень, порівняно з 5,6% людей, які сказали, що ніколи не користувалися електронними сигаретами.

Нікотин для вейпінгу вважається безпечнішим засобом куріння, оскільки він не містить канцерогенів, як дим традиційної сигарети. Але багато експертів у США попереджають про незворотні пошкодження легенів, які спостерігаються у їхніх молодих пацієнтів, що використовують електронні сигарети.

Предыдущая статьяВиявлено зв’язок між жиром на руках і переломами хребта
Следующая статьяРизики синтетичного тестостерону: наслідки для здоров’я
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Оставить комментарий

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.