Новий перспективний метод лікування діабету 2 типу

0
139

Нове дослідження, представлене на UEG Week 2024, вказує на прорив у лікуванні діабету 2 типу (Т2Д), що може значно знизити або навіть повністю усунути необхідність у застосуванні інсуліну.

by @Towfiqu Barbhuiya

Цей інноваційний підхід поєднує процедуру ReCET (Re-Cellularization via Electroporation Therapy) із семаглутідом. У результаті 86% пацієнтів, які брали участь у дослідженні, змогли припинити інсулінотерапію.

На глобальному рівні діабет 2 типу вражає 422 мільйони людей, а ожиріння є одним із основних факторів ризику. Хоча інсулінотерапія є поширеним методом контролю рівня цукру в крові у пацієнтів з Т2Д, вона може спричиняти небажані побічні ефекти, такі як набір ваги, що ускладнює лікування. Тому виникає потреба в альтернативних стратегіях лікування.

Перше клінічне дослідження на людях включало 14 учасників віком від 28 до 75 років з індексами маси тіла від 24 до 40 кг/м². Кожен учасник пройшов процедуру ReCET під глибокою седацією, метою якої було покращення чутливості організму до власного інсуліну. Після процедури пацієнти дотримувалися двотижневої ізокалорійної рідкої дієти, після чого поступово підвищували дозу семаглутиду до 1 мг/тиждень.

На 6-му і 12-му місяцях після лікування 86% учасників більше не потребували інсуліну, зберігаючи контроль за рівнем глюкози (рівні HbA1c залишалися нижчими за 7,5%). Цей ефект спостерігався і через 24 місяці. Максимальна доза семаглутиду була добре переносима 93% учасників, хоча один пацієнт не міг підвищити дозу через нудоту. Всі пацієнти успішно завершили процедуру ReCET, і серйозних побічних ефектів не було зафіксовано.

Ці результати вказують на те, що ReCET — це безпечна та ефективна процедура, яка в комбінації з семаглутідом може усунути потребу в інсулінотерапії.

Д-р Селін Буш, головна авторка дослідження та дослідниця з Амстердамського медичного центру, зазначила: “На відміну від медикаментозної терапії, що потребує щоденного прийому ліків, ReCET не вимагає постійного дотримання режиму, що вирішує важливу проблему лікування Т2Д — постійне дотримання пацієнтами призначеного лікування.”

Наразі плануються більш масштабні рандомізовані контрольовані дослідження для подальшого підтвердження цих результатів.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяНесподівана щоденна звичка, що призводить до постійної втоми
Наступна статтяХронічний стрес порушує мікробіоту кишечника, сприяючи розвитку колоректального раку
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.