Самотність підвищує ризик деменції: результати найбільшого дослідження

0
129

Нове дослідження показало, що самотність підвищує ризик розвитку деменції на 31%, незалежно від віку та статі, що підкреслює важливість соціальної взаємодії для когнітивного здоров’я.

by @freepik

Дослідження, проведене під керівництвом викладачів Медичного коледжу Університету штату Флорида та опубліковане в “Nature Mental Health”, включало аналіз даних понад 600 000 осіб з усього світу. Мета-аналіз 21 лонгітюдного дослідження показав, що самотність є суттєвим фактором ризику когнітивних порушень і може сприяти розвитку деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Результати підтверджують попередні дослідження, що вказують на негативний вплив соціальної ізоляції на здоров’я.

Зростаюча кількість доказів свідчить, що самотність впливає на когнітивне здоров’я, зокрема підвищує ризик розвитку деменції. У дослідженні були включені суб’єкти з усього світу, але більшість даних стосувалася населення з більш розвинених країн. Це підкреслює необхідність майбутніх досліджень, що враховуватимуть дані з країн з низьким рівнем доходів, де кількість випадків деменції також зростає.

Мета-аналіз надав нові докази зв’язку між самотністю та деменцією, що може допомогти спрямувати зусилля на розробку програм профілактики, соціальної підтримки та втручання для зниження ризиків деменції в різних культурах і національних контекстах.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяПомірне споживання пива змінює мембрани еритроцитів
Наступна статтяУкраїнська дослідниця розробила додаток для раннього виявлення аутизму
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.