Згідно з новим дослідженням, опублікованому в Британському журналі спортивної медицини (British Journal of Sports Medicine), навіть невелика пробіжка, раз в тиждень, приносить користь для здоров’я, повідомляє видання onmedica.com.
© Canva
Дослідники вивчили 14 попередніх досліджень, проведених на шести різних групах учасників, в цілому понад 230 000 осіб, які спостерігалися від 5,5 до 35 років. Кожне дослідження трохи відрізнялось, деякі порівнювали тих, хто брав участь у бігових групах, з тими, хто не бігав, тоді як інші класифікували тих, хто бігав, принаймні, один раз на місяць, як «бігуна».
Всього померло 25 951 учасників досліджень. Коли команда об’єднала результати п’яти груп учасників і порівняла тих респондентів, що бігали рідко або часто, з тими людьми, що не займалися бігом, вони виявили, що у бігунів ризик ранньої смерті від будь-якої причини на 27% нижче протягом наступних років, та 30 % і 23% знижують ризик ранньої смерті від серцево-судинних захворювань або раку відповідно.
Потім група вивчила безліч досліджень, які охоплюють три групи учасників, щоб з’ясувати, чи може різна частота, тривалість або темпи бігу бути пов’язана з різним рівнем користі, коли смерть настала з якої-небудь причини.
Вони не знайшли жодних ознак такої тенденції. Значні переваги були помічені навіть серед тих, хто бігав раз на тиждень або менше, менше 50 хвилин на тиждень або зі швидкістю 6 миль в годину (9,5 км / год) або менше, без значного зниження ризику ранньої смерті при більш високих рівнях бігу.
Дослідники кажуть, що останні результати відштовхуються від результатів інших досліджень, які свідчать про те, що переваги збільшуються при збільшенні кількості пробіжок, але можуть знизитися при великому темпі. Доктор Желько Педишич (Dr Željko Pedišić), провідний автор дослідження з Університету Вікторії в Австралії, підтвердив:
Педишич підкреслив, що дослідження не означають, що біг в якійсь мірі призвів до зниження ризику ранньої смерті на 27% з будь-якої причини, оскільки респондентів було не достатньо, щоб зробити відповідні висновки.
Незважаючи на те, що при аналізі зв’язку між бігом і зниженням ризику ранньої смерті взяли до уваги ряд факторів, включаючи вік, стать, стан здоров’я, надмірна вага або ожиріння, а також спосіб життя, Педишич сказав, що ці висновки можуть залежати і від інших факторів.
Крім того, дані по найменш активним бігунам не можуть бути розбиті далі, а це означає, що для отримання таких переваг може знадобитися мінімальний рівень бігу.
Автори відзначають, що поточні керівні принципи NHS рекомендують 75 хвилин активної діяльності в тиждень для дорослих (або 150 хвилин помірної активності). Але Педишич сказав, що дослідження показало, що навіть трохи менше часу, витраченого на біг, може принести аналогічні переваги, коли мова йде про ризик передчасної смерті.