Помірне вживання вина і сиру зменшує зниження когнітивних функцій

0
957

Група американських вчених з Університету в штаті Айова провели безпрецедентну за масштабами роботу: вони проаналізували цілий масив біомедичних даних, щоб встановити зв’язок між вживанням певних харчових продуктів з розвитком пізнавальної здатності людей на різних етапах життя, повідомляє newkerala.com.

Вино и сыр
Image by Jean van der Meulen from Pixabay

Мета проведення експерименту

Очолили наукову роботу двоє вчених: доцент кафедри харчування Ауріель Віллет (Auriel Willette) і кандидат наук, нейробіолог Брендон Клайндінст (Brandon Klinedinst). Команда дослідників під їх керівництвом проаналізувала дані про стан здоров’я 1787 пацієнтів. Середній вік випробовуваних – від 46 до 77 років. Всі учасники експерименту проживали в Сполученому Королівстві, а дослідження, про яке йде мова, проводилося на основі даних UK Biobank – масштабної бази медичних даних.

Цей інформаційний ресурс містить докладні дані мільйонів людей, включаючи генетичні ризики для здоров’я. Ця база даних схвалена науковим співтовариством і знаходиться у відкритому доступі для вчених усього світу. Її активно використовують для проведення важливих досліджень в різних областях медицини.

Головною метою експерименту дослідників з Айови було виявлення прямого зв’язку між поширенням небезпечних для життя захворювань і харчуванням. Вся програма роботи поділялась на три цикли:

  1. Спочатку відібрані для експерименту учасники пройшли тест Fluid Intelligence Test (FIT) – це спеціальна анкета з використанням сенсорного екрана. Складено даний тест був в період 2006-2010 рр.
  2. Потім були проаналізовані оцінки аналогічних тестів за періоди: 2012 -2013 і 2015-2016 рр.
  3. Учасникам експерименту було запропоновано відповісти на питання: яку їжу вони вживають, і яке місце в їхньому раціоні займає алкоголь. Також в анкеті необхідно було відобразити частоту вживання свіжих фруктів, овочів у свіжому вигляді й страв з них, м’яса різних сортів, сирів, хліба та інших продуктів харчування.

У списку були відзначені такі алкогольні напої, як:

  • сидр;
  • пиво;
  • червоне вино;
  • шампанське;
  • лікери.

Детальний аналіз виконаної роботи показав, що червоне вино покращує когнітивні функції, а м’ясо ягняти раз в тиждень забезпечує на довгий час підвищення здібностей. Зате надмірне захоплення солоною їжею, навпаки, може погіршити ситуацію з розвитком хвороби Альцгеймера.

Підсумки дослідження

Результати виконаної роботи здивували дослідників. Один з керівників групи вчених Ауріель Віллет зауважив, що при відповідальному вживанні сиру і червоного вина, можна навіть впоратися з пандемією COVID-19. Плюс щоденне включення в раціон таких продуктів в помірній кількості допоможе відчувати себе комфортно людям похилого віку в нашому складному світі.

“Ми брали до уваги, що п’ють і їдять заможні люди, – продовжив учений, – тому необхідно провести рандомізовані дослідження для визначення мінімальних змін в раціоні харчування, які здатні надати мозку істотну допомогу.”

Клайндінст доповнив колегу, заявивши, що хороша генетика здатна стати надійним захистом від наслідків хвороби Альцгеймера. Але водночас інші люди більше схильні до ризику її розвитку. Він помітив:

“Не дивлячись на це, я вважаю, що грамотний вибір продуктів зможе запобігти цьому захворюванню, а також знизити когнітивні функції.”

Вчені вважають, що покращення харчування і знання ризиків даного захворювання, допоможуть зупинити втрату когнітивних функцій. Результати їх роботи були опубліковані в науковій статті.

Попередня статтяІнформаційна гігієна допомагає при несерцевих болях в грудях
Наступна статтяДослідники синтезують психоделік, який вилікує депресію без галюцинацій
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.