Фізичні захворювання підвищують ризик самогубств у чоловіків, але не у жінок: дослідження

0
1061

Коли справа доходить до визначення того, хто більше схильний до ризику самогубства, вчені виявили, що фізичні захворювання і травми підвищують ризик самогубства у чоловіків, але не у жінок, поряд з безліччю інших уявлень про складні фактори, які можуть збільшити ризик самогубства людини.

самогубство

Дослідження, проведене Бостонською університетською школою суспільної охорони здоров’я (BUSPH) і опубліковане в JAMA Psychiatry, є першим, в якому використовуються дані населення всієї країни (Данія) і аналізується за допомогою системи машинного навчання (ML) для виявлення факторів ризику самогубства.

«Самогубство неймовірно складно передбачити, тому що кожна така смерть є результатом безлічі співзалежних факторів ризику в житті», –
каже провідний автор дослідження доктор Джеймі Градес (Jaimie Gradus), доцент епідеміології в BUSPH.

Д-р Градес і її колеги вивчили тисячі чинників в історії здоров’я 14 103 осіб, які померли від самогубств в країні з 1995 по 2015 рік, і історії здоров’я 265 183 інших датчан за той же період, використовуючи систему машинного навчання для пошуку моделей.

Багато з результатів дослідження підтвердили раніше виявлені фактори ризику, такі як психічні розлади і пов’язані з ними приписи.

Дослідники також виявили нові моделі потенційного ризику, в тому числі те, що діагнози за чотири роки до самогубства були більш важливі для прогнозування, ніж діагнози і приписи шести місячної давності, і що діагнози фізичного здоров’я були особливо важливі для прогнозу самогубства у чоловіків, але не у жінок.

«Результати цього дослідження не створюють модель для точного передбачення самогубства», –
твердить д-р Градес, почасти тому, що медичні записи рідко включають більш безпосередній досвід – наприклад, втрату роботи або відносин – які поєднуються з цим більш тривалим фактором, що сприяють самогубства.

Однак отримані дані вказують на нові фактори, які необхідно вивчити при роботі щодо запобігання цієї проблеми суспільної охорони здоров’я.

Попередня статтяЯка доза сонячного світла викликає меланому?
Наступна статтяПонад 9 годин сну може підвищити ризик інсульту на 23%
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.