Відмова від кліматичних дій загрожує зростанням хвороб

0
15

Відмова від кліматичних заходів загрожує зростанням захворювань, яким можна запобігти, тоді як політика нульових викидів сприяє здоров’ю населення та економічному зростанню.

by @freepik

Країни, що уповільнюють чи відмовляються від кліматичних ініціатив, ризикують приректи своє населення на десятиліття хронічних захворювань. Зменшення використання викопного палива безпосередньо впливає на рівень забруднення повітря, що призводить до швидкого покращення стану здоров’я. Дослідження показують, що політика “чистого нуля” вже у найближчі роки може врятувати тисячі життів і заощадити мільярди.

Наприклад, у США перехід до нульових викидів до 2050 року може зменшити смертність від забруднення повітря на 4 000–15 000 осіб щорічно вже до 2035 року. Це принесе економічну вигоду в розмірі 65–128 мільярдів доларів, а у довгостроковій перспективі ця сума лише зросте. Подібні результати прогнозуються і у Великій Британії, де до 2060 року економічні переваги від зниження смертності оцінюються у 26–31 мільярд фунтів стерлінгів.

Доктор Майк Холланд наголошує:

“Фундаментальні зміни, необхідні для досягнення нульового рівня викидів, принесуть довготривалі переваги для здоров’я. Якщо ми не перейдемо до чистої енергетики, захворюваність лише зростатиме.”
Досягнення нульових викидів у транспорті та будівництві забезпечить не лише зменшення шкідливих речовин у повітрі, а й підвищення фізичної активності населення, зокрема через зростання популярності піших прогулянок та велосипедного транспорту.

Негайними наслідками зменшення забруднення будуть менша кількість астматичних випадків, госпіталізацій через проблеми з диханням і серцем. У довгостроковій перспективі очікується зниження випадків інсультів, інфарктів та раку легенів, хоча ці зміни потребуватимуть від п’яти до двадцяти років. Особливий акцент робиться на дитячому здоров’ї: народжені у 2050-х роках діти з меншою ймовірністю страждатимуть від хвороб, спричинених забрудненням повітря.

Позитивний вплив “чистого нуля” не обмежується лише фізичним здоров’ям. Є припущення, що зменшення забруднення може навіть знизити ризик розвитку деменції у літніх людей. Водночас соціальна участь у новій екологічній мобільності є ключовою для максимізації цих вигод, особливо для жінок та людей похилого віку.

Професор Крістіан Бранд ставить питання:

“Якщо декарбонізація транспорту зосереджена лише на робочих поїздках, скільки переваг ми втрачаємо? Чи можемо ми дозволити собі ігнорувати можливість скорочення викидів завдяки щоденним коротким поїздкам?”
 Дослідження підтверджує, що люди, які регулярно ходять пішки або їздять на велосипеді, можуть розраховувати на п’ять з половиною місяців довше і здоровіше життя.

Таким чином, перехід до нульових викидів – це не лише боротьба зі зміною клімату, а й пряма інвестиція в здоров’я майбутніх поколінь, економічну стабільність та якість життя кожного.

Previous articleMore than 740,000 suicides worldwide every year
Next articleHumans may be infecting their cats with bird flu – study
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.