Стрес, пов’язаний з роботою, знижує ймовірність збереження оптимального серцево-судинного здоров’я, як свідчать результати дослідження, опублікованого в Journal of the American Heart Association.
Дослідження під керівництвом доктора медичних наук Олусі Огунмороті з Університету Еморі вивчало взаємозв’язок між стресом, пов’язаним із роботою, та рівнем серцево-судинного здоров’я (CVH) у 3579 дорослих осіб без діагностованих серцево-судинних захворювань. Для оцінки рівня робочого стресу використовувалася спеціальна анкета, тоді як метрики CVH визначалися за шкалою «Life’s Simple 7» Американської кардіологічної асоціації, яка включає фактори, як-от рівень фізичної активності, артеріальний тиск та рівень холестерину. Кожна метрика оцінювалася від 0 до 2 балів залежно від її стану: від поганого до ідеального.
Згідно з результатами, 20% учасників повідомили про стрес на роботі, і вони мали на 25% нижчі шанси на середні та оптимальні показники CVH у порівнянні з учасниками, які не відчували робочого стресу. Це вказує на те, що робочий стрес безпосередньо пов’язаний із погіршенням серцево-судинного здоров’я та може підвищувати ризик серцево-судинних захворювань у довгостроковій перспективі.
Автори дослідження підкреслюють необхідність запровадження оздоровчих програм на робочих місцях, які допомагали б знижувати рівень стресу серед співробітників. Вони вважають, що такі програми можуть покращити загальне здоров’я працівників і зменшити ризики серцево-судинних захворювань.
Важливо! Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.