Середземноморська дієта зменшує запалення в мозку та покращує пам’ять

0
5

Нове дослідження показало, що харчові звички можуть суттєво впливати на ризик розвитку депресії та хвороби Альцгеймера (AD), оскільки симптоми депресії можуть бути як фактором ризику AD, так і реакцією на когнітивні порушення.

by @freepik

Дослідники Університету Едіт Коуен виявили, що здорове харчування може зменшити негативний вплив депресивних симптомів на біомаркери крові, пов’язані з AD. Такі біомаркери є специфічними молекулами, які можна вимірювати для оцінки прогресування хвороби. Встановлено, що середземноморська дієта, багата на рослинну їжу, оливкову олію та цільні зерна, сприяє зниженню ризику когнітивних порушень. Натомість західна дієта з великим вмістом оброблених продуктів і цукру пов’язана з підвищеним ризиком зниження когнітивних функцій.

Доктор Саманта Гарденер наголошує, що

“харчові фактори можуть впливати на здоров’я мозку через запалення, окислювальний стрес, судинну функцію, нейропластичність і вісь кишечник-мозок”.
Антиоксиданти, флавоноїди та корисні жири середземноморської дієти можуть значно зменшувати запалення та сприяти когнітивному здоров’ю. Водночас, необхідні подальші рандомізовані контрольовані дослідження для більш точного визначення впливу дієтичних змін на розвиток депресії та деменції.

Статистика свідчить, що хвороба Альцгеймера вражає близько 50 мільйонів людей у світі, а до 2050 року ця кількість може зрости до 152 мільйонів. Витрати на лікування та догляд за такими пацієнтами становлять значний економічний тягар. Відомо, що депресія супроводжує AD у 50% випадків, а близько 40% літніх людей із депресією прогресують до AD протягом 27 місяців. Отже, важливим аспектом профілактики є модифікація факторів ризику.

На сьогоднішній день немає специфічного лікування AD, однак уповільнення розвитку хвороби може значно знизити її поширеність.

“Дослідження виявили 14 модифікованих факторів ризику, що впливають на 45% випадків деменції. П’ять з них – артеріальна гіпертензія, ожиріння, вживання алкоголю, депресія та нездорове харчування – можна коригувати за допомогою дієти”, – підкреслює доктор Гарденер.
Додаткові фактори, такі як фізична активність та якісний сон, також можуть сприяти зниженню ризику деменції, а їхнє усунення потенційно може запобігти майже половині випадків цього захворювання.

Ця стаття призначена лише для інформаційних цілей і не повинна розглядатися як заміна порад, наданих кваліфікованими медичними працівниками.

Previous articleScientists discover how gut microbes can influence cancer treatment
Next articleВчені підтвердили зв’язок COVID-19 із підвищеним ризиком інфаркту
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.