Новий метод сканування розкриває секрети функції легень

0
3

Новий метод сканування легенів, розроблений дослідниками Університету Ньюкасла, дозволяє в режимі реального часу оцінювати функцію легенів, виявляти порушення вентиляції та ефективність лікування, що відкриває нові можливості для покращення медичного догляду.

by @freepik

Ця інноваційна техніка базується на використанні спеціального газу — перфторпропану, який пацієнти вдихають і видихають. Газ легко візуалізується за допомогою магнітно-резонансного томографа (МРТ), що дозволяє медичним фахівцям побачити, як повітря проходить через легені, і визначити ділянки з поганою вентиляцією. Використовуючи цей метод, дослідники змогли детально оцінити ефекти лікування пацієнтів з астмою, хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), а також тих, хто переніс трансплантацію легенів.

Дослідження, опубліковані в Radiology та JHLT Open, показали, що новий метод дозволяє оцінювати, як лікування, наприклад, інгаляція сальбутамолу, покращує вентиляцію легенів. Це надає важливу інформацію для клінічних випробувань нових методів терапії респіраторних захворювань.

Особливо значущим цей метод став для моніторингу трансплантованих легенів. Дослідження продемонстрували, що МРТ-сканування може виявляти ранні ознаки хронічного відторгнення трансплантованих органів, що проявляється погіршенням вентиляції в периферичних частинах легенів через пошкодження дихальних шляхів. Це дозволяє медикам виявляти проблеми на ранніх стадіях, ще до того, як стандартні методи діагностики виявлять зниження функції легенів.

Професор Ендрю Фішер підкреслив, що нова техніка сканування дає змогу своєчасно розпочати лікування, захищаючи трансплантовані легені від подальшого пошкодження. Завдяки чутливим вимірюванням цей метод може стати стандартним інструментом для моніторингу стану легенів у реципієнтів трансплантатів і пацієнтів із легеневими захворюваннями.

Розробка була профінансована Радою медичних досліджень Великобританії та The Rosetrees Trust, підтверджуючи перспективність нових підходів у діагностиці та лікуванні легеневих захворювань.

Previous articleВірус, який загрожував людству, відкриває майбутнє
Next articleНове дослідження ManyBabies ставить під сумнів моральність дітей
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.