Мікробіом і мозок: як кишкові бактерії вплинули на еволюцію

0
25

Дослідження розкриває, як кишкові мікроби регулюють метаболізм приматів, забезпечуючи енергетичні потреби мозку залежно від його розміру.

by @freepik

Кишковий мікробіом значно впливає на розподіл енергії в організмі приматів. Як показують результати, у видів із великим співвідношенням розміру мозку до тіла мікроби сприяють підвищенню виробництва глюкози через активацію метаболічних шляхів, таких як обробка фукози та пірувату. Водночас у видів із меншим мозком мікробіота стимулює накопичення енергії у вигляді жирових запасів за рахунок бутаноатного бродіння.

Миші, яким трансплантували мікробіоту від приматів із великим мозком (людина, білоча мавпа), продемонстрували вищий рівень глюкози, зменшене накопичення жиру та підвищений рівень коротколанцюгових жирних кислот (SCFA). Навпаки, мікробіота від макак викликала збільшення ваги мишей через стимуляцію жирових відкладень і зменшення виробництва глюкози. Це демонструє компроміс між енергетичними потребами мозку та жировими запасами.

Можлива модель мікробного впливу на метаболізм приматів з високим і низьким рівнем когнітивних здібностей. Наші результати вказують на мікробно опосередковані шляхи, через які метаболізм приматів з високим рівнем інтелекту зміщений у бік виробництва енергії, а метаболізм приматів з низьким рівнем інтелекту – у бік її накопичення.Імовірна модель мікробного впливу на метаболізм приматів з високим і низьким рівнем інтелекту. Наші результати вказують на мікробно опосередковані шляхи, через які метаболізм приматів з високим рівнем інтелекту зміщений у бік виробництва енергії, а метаболізм приматів з низьким рівнем інтелекту – у бік її накопичення.

Результати дослідження також підкреслили унікальність людського метаболізму. У мишей із людською мікробіотою спостерігались найвищі рівні глюкози та пропіонату, що відповідає винятковим потребам людського мозку в енергії. Незважаючи на це, приріст ваги залишався мінімальним, що свідчить про перевагу розподілу енергії на користь роботи мозку.

Дослідження вказує на важливу роль кишкових мікробів у еволюційній адаптації приматів. Мікробіота не лише впливає на метаболічні потреби мозку, але й формує специфічні стратегії виживання, включаючи ріст і розмноження. Це відкриває перспективи подальшого вивчення взаємодії мікробіома та господаря, особливо в критичні періоди розвитку, коли енергетичні потреби мозку досягають свого піка.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleДослідження: біль і депресія впливають на пам’ять у літніх людей
Next articleКреатин і силові тренування борються із саркопенією
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.