Дієта з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів, така як дієта Кето, має своїх шанувальників, але грип, очевидно, не є одним з них.
Згідно з новим дослідженням Єльського університету (Yale University), опублікованому в журналі Science Immunology, миші, що харчувалися на основі дієти Кето, краще боролися з вірусом грипу, ніж миші, які вживали їжу з високим вмістом вуглеводів.
Кетогенна дієта, яка містить м’ясо, рибу, птицю і не крохмалисті овочі, активує підмножину Т-клітин у легенях. Це збільшуючи вироблення слизу з клітин дихальних шляхів, які можуть ефективно затримувати вірус, повідомляють дослідники.
Дослідницький проєкт був дітищем Райана Молоні (Ryan Molony), який працював в лабораторії Івасаки, де і виявив, що активатори імунної системи, звані інфламасоми (багатобілковий олігомерний комплекс, який відповідає за активацію запальної відповіді – ред.) можуть викликати шкідливі реакції імунної системи у свого господаря. Емілі Голдберг, яка працювала в лабораторії Діксіта, довела, що кетогенна дієта блокує утворення інфламасом.
- Нові рекомендації щодо нехірургічного лікування міоми матки
- Екологічний шоколад: Солодкість без шкоди для довкілля
- Нові відкриття в адаптації клітин до голоду та лікування раку
Вони поставили собі питання, чи може дієта вплинути на реакцію імунної системи на такі патогени, як вірус грипу.
Як результат, миші, яких годували кетогенною їжею і інфікували вірусом грипу, мали більш високу виживаність, ніж миші з нормальною дієтою з високим вмістом вуглеводів. Зокрема, дослідники виявили, що кетогенна дієта викликає вивільнення гамма-дельта-Т-клітин, клітин імунної системи, які продукують слиз в клітинних оболонках легких, водночас дієта з високим вмістом вуглеводів цього не робить.
Коли мишей розводили без гена, що кодує гамма-дельта-Т-клітини, кетогенна дієта не забезпечувала захист від вірусу грипу.