Головний хірург США попереджає: алкоголь підвищує ризик раку

0
13

Споживання алкоголю є однією з основних причин, якій можна запобігти, у розвитку щонайменше семи типів раку, зокрема раку молочної залози, колоректального раку, раку печінки, стравоходу, ротової порожнини, глотки та гортані.

by @freepik

Споживання алкоголю визначається третьою основною причиною виникнення раку, якій можна запобігти, поступаючись лише тютюну та ожирінню. Головний хірург США Вівек Мурті наголошує, що алкоголь пов’язаний із щонайменше сімома типами раку, включаючи рак молочної залози, колоректальний рак та рак печінки. За словами Мурті, алкоголь спричиняє близько 100 000 випадків раку та 20 000 смертей щорічно в США, перевищуючи смертельні випадки у ДТП, пов’язаних із вживанням алкоголю.

Попри зростаючу доказову базу, лише менше половини американців усвідомлюють, що алкоголь є фактором ризику раку. З метою підвищення обізнаності Мурті пропонує оновити попереджувальні етикетки на алкогольних напоях, які наразі лише частково інформують про ризики для здоров’я. Нові етикетки мають звертати увагу на прямий зв’язок між алкоголем і ризиком раку, незалежно від типу напою — пива, вина чи міцних алкогольних напоїв.

Рекомендації також включають зусилля громадських організацій та працівників охорони здоров’я щодо висвітлення алкоголю як ключового модифікованого фактора ризику раку. Медичним працівникам радять посилити використання скринінгу на алкоголь та забезпечити доступ до лікування для тих, хто цього потребує. За словами Мурті:

«Кожен може зробити кроки для зниження шкоди від алкоголю та підвищення обізнаності щодо ризику раку».

Ключовою частиною стратегії є просування обмеження споживання алкоголю, зокрема через інформування населення про ризики та перегляд наявних рекомендацій щодо допустимих рівнів споживання. Особливу увагу приділено раку молочної залози, адже близько 16,4% усіх випадків цього захворювання пов’язані з алкоголем.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous article9 способів покращити своє емоційне здоров’я у 2025 році
Next articleМолоко знижує ризик раку кишечника за даними нового дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.