Гіпертонія прискорює затвердіння бронхів і погіршує дихання

0
97

Нове дослідження виявило, що високий кров’яний тиск призводить до затвердіння бронхів та збільшення опору дихальних шляхів, що може погіршити здатність до дихання і підвищити ризик хронічних захворювань.

by @senivpetro

Стаття з результатами дослідження опублікована в журналі Advances in Respiratory Medicine. Дослідження було проведено за підтримки FAPESP.

Гіпертонія давно асоціюється з потовщенням кровоносних судин та затвердінням артерій, проте вперше було показано, що подібні зміни відбуваються і в легенях. Зокрема, високий кров’яний тиск прискорює затвердіння бронхів, знижуючи еластичність дихальних шляхів та утруднюючи проходження повітря під час дихання. Це відкриття має особливе значення для людей старшого віку, оскільки з віком природно відбувається зниження еластичності легень.

У дослідженні взяли участь 731 особа старше 60 років, як з діагнозом “гіпертонія”, так і без нього. Для оцінки функції легень використовували спірометрію та імпульсну осцилометрію, які вимірювали опір дихальних шляхів за допомогою звукових хвиль. Також оцінювали загальну м’язову силу та силу дихальних м’язів, а учасники заповнювали анкети щодо фізичної активності та якості життя.

Результати показали, що у пацієнтів з гіпертонією механіка дихання суттєво погіршувалася через затвердіння бронхів. Це призводило до зменшення здатності легень розширюватися і повертатися до попереднього стану, що ускладнювало дихання і сприяло прискореному старінню всього організму. Зниження еластичності легень ускладнює проходження повітря, що, своєю чергою, знижує насиченість киснем і прискорює процеси старіння.

Фізична активність як захист

Дослідження виявило, що регулярна фізична активність частково захищає від негативного впливу гіпертонії на дихальну систему. У тих, хто займався фізичними вправами, зниження еластичності бронхів було менш вираженим, що свідчить про захисну роль активного способу життя. Фізичні навантаження можуть допомогти підтримувати еластичність легень та попереджувати розвиток серйозних ускладнень, таких як аневризма або тромбоз.

Інше дослідження тієї ж групи науковців, що ще не опубліковане, підтвердило, що тримісячний тренувальний протокол, який включав три заняття на тиждень, значно покращив стан дихальної системи та серцево-судинну функцію у групі з 150 літніх добровольців. Фізичні вправи практично повністю усунули зміни, спричинені гіпертонією, що свідчить про важливість активного способу життя для збереження здоров’я в старшому віці.

Результати дослідження підкреслюють необхідність регулярної оцінки дихальної функції у пацієнтів з гіпертонією, особливо у людей старшого віку. Лікарі повинні звертати увагу на можливі проблеми з диханням у пацієнтів з високим кров’яним тиском і рекомендувати їм фізичну активність як частину лікування. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти не тільки зменшити негативний вплив гіпертонії на дихальну систему, але й запобігти розвитку інших серйозних захворювань, пов’язаних зі старінням.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleУ США розробили нову гемостатичну губку для зупинки крові
Next articleПідвищення ефективності МСК для регенерації суглобового хряща
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.