Етнічні групи мають різний ризик смертності при діабеті 2 типу

0
7

Систематичний огляд 573 173 осіб із діабетом 2 типу показав, що ризик смертності від усіх причин значно відрізняється серед етнічних груп, зокрема найнижчий ризик спостерігався серед жителів Південної Азії, афроамериканців та китайців, тоді як маорі та корінні австралійці демонстрували підвищену смертність.

by @freepik

Пацієнти з Бангладеш вирізнялися найкращими показниками виживання, демонструючи зниження ризику смертності на 37%, порівняно зі зменшенням на 32% серед усіх жителів Південної Азії. При цьому пацієнти пакистанського та індійського походження показували тенденції до зниження ризику, які не досягли статистичної значущості. Натомість, серед корінних народів, таких як маорі та аборигени Австралії, ризик смертності залишався підвищеним.

Дослідження включало аналіз даних із 13 лонгітюдних робіт, проведених у різних країнах, таких як США, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія та Сінгапур. Використовуючи співвідношення ризиків (HR), дослідники виявили значне зниження смертності серед китайців (HR 0,57) і афроамериканців (HR 0,82) у порівнянні з білим населенням. Однак у Сінгапурі малайці та індійці демонстрували вищий ризик смертності, ніж китайці, що вказує на регіональні відмінності.

Автори зазначають, що ці результати свідчать про значний вплив етнічної належності на ризики смертності, пов’язані з діабетом 2 типу. Подальші дослідження мають зосередитися на соціально-економічних, культурних і генетичних чинниках для розробки ефективних втручань, спрямованих на зниження нерівності в лікуванні цього захворювання.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleHow and when to take magnesium for better health: expert advice
Next articleКишкові мікроби можуть стати ключем до боротьби з дитячим ожирінням
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.