Доведено, що чай, яблука та шоколад підтримують здоров’я печінки

0
25

Дослідження показує, як флавоноїди в чаї та яблуках знижують ризик неалкогольної жирової хвороби печінки.

by @akmenra

Дієта, багата на флавоноїди — біологічно активні сполуки рослинного походження, що містяться в чаї, яблуках, цитрусових і чорниці, — може знижувати ризик розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП). НАЖХП характеризується накопиченням жиру в печінці без участі алкоголю, що може прогресувати до серйозних патологій, таких як цироз і печінкова недостатність.

Згідно з даними когортного дослідження, опублікованого в The American Journal of Clinical Nutrition, споживання продуктів, багатих на флавоноїди, асоціюється зі зниженням ризику НАЖХП. Учасники, які регулярно вживали чай та яблука, мали на 19% нижчий ризик розвитку захворювання порівняно з тими, хто споживав ці продукти в меншій кількості. “Флавоноїди можуть зменшувати запалення, покращувати чутливість до інсуліну та регулювати ліпідний обмін”, зазначають автори дослідження.

Аналіз візуалізаційних біомаркерів показав, що у людей із високим споживанням флавоноїдів вміст жиру в печінці був нижчим на 5,28%, а біомаркери стеатозу (жирових змін печінки) демонстрували значно кращі показники. Найбільш виразний ефект мали підкласи флавоноїдів, такі як флавоноли, теафлавіни та проантоціанідини, що містяться у чаї, темному шоколаді та цитрусових.

Несподівано, підвищене споживання винограду та цибулі асоціювалося із більшим вмістом жиру в печінці, ймовірно, через високу концентрацію цукру у винограді та специфіку приготування страв із цибулею. Це свідчить про необхідність більш детального дослідження механізмів впливу окремих продуктів.

Висновки дослідження підтверджують, що збільшення споживання флавоноїдів може бути перспективною стратегією для профілактики НАЖХП. Раціон, багатий на чай, яблука, чорницю та темний шоколад, варто розглядати як частину ширших рекомендацій щодо здорового способу життя.

“Подальші дослідження необхідні для уточнення механізмів і перевірки результатів у різних популяціях”, додають науковці.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleБактеріальний токсин пов’язали з поширенням колоректального раку
Next articleПісля інсульту ризик деменції залишається підвищеним 20 років
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.