Дослідження: нові нейрони допомагають запам’ятовувати розмови

0
28

Дослідження нейрогенезу показує його роль у вербальному навчанні та пам’яті, що відкриває перспективи терапії когнітивних порушень.

by @freepik

У дослідженні, опублікованому в журналі Cell Stem Cell, вчені надали перші клітинні докази того, що нейрогенез у дорослих — процес утворення нових клітин мозку — підтримує вербальне навчання та пам’ять. Вивчення тканини мозку пацієнтів із мезіально-скроневою епілепсією (MTLE), яка супроводжується когнітивним зниженням, показало, що зменшення нейрогенезу асоціюється зі зниженням здатності запам’ятовувати почуте та вести розмови.

Дослідники з USC Stem Cell і Центру нейровідновлення USC виявили, що пацієнти з MTLE відчувають різке зниження когнітивних функцій протягом перших 20 років після початку нападів. Нейрогенез у гіпокампі, ключовій зоні мозку, що відповідає за пам’ять, сповільнювався, доки незрілі клітини мозку не ставали майже невидимими. За словами Майкла Бонагуіді, співавтора дослідження, це доводить, що нейрогенез відіграє критичну роль у людському пізнанні, зокрема в “здатності вчитися під час розмов”.

Основні результати підтвердили сильний зв’язок між зменшенням кількості нових клітин мозку та порушеннями вербальної пам’яті й навчання. Це унікальне спостереження відрізняє роль нейрогенезу в людському мозку від його функцій у тварин, де він більше пов’язаний із зорово-просторовими навичками.

Науковці пропонують перспективні шляхи стимуляції нейрогенезу для покращення когнітивних функцій.

“Майбутні підходи можуть включати фізичні вправи або фармакологічну терапію для підвищення нейрогенезу, що буде корисним не лише пацієнтам із MTLE, а й людям із хворобою Альцгеймера та іншими формами деменції”, — підкреслив Бонагуіді.

Це дослідження, яке отримало підтримку від Національних інститутів охорони здоров’я США та інших організацій, відкриває нові горизонти у терапії когнітивних порушень, спричинених як нейродегенеративними, так і епілептичними розладами.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleСекрет довголіття: 105-річна жінка розкриває прості правила
Next articleГени депресії підвищують ризик серцевих захворювань у жінок
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.