Багатодітні батьки та задоволені стосунками батьки знаходять більше сенсу в житті

0
372

Прагнучи зрозуміти тонкощі людського існування, дослідники з Університету Південної Каліфорнії (USC) заглибилися у взаємозв’язок між батьківством і сенсом життя. Їхні висновки, опубліковані в авторитетному журналі Frontiers in Psychology (FIP), проливають світло на глибокий вплив дітей і романтичних стосунків на сприйняття людиною своєї мети і самореалізації.

by @wayhomestudio

Поняття сенсу життя охоплює ступінь, до якого люди розуміють і отримують значення від свого існування. Воно охоплює віру в провідну мету, місію або всеосяжну ціль, яка надає життю цінності. Це глибоко особисте і суб’єктивне поняття здавна інтригувало філософів і науковців.

Щоб розібратися в складнощах цього зв’язку, команда USC опитала 473 американців, які наразі перебувають у романтичних стосунках. Дослідження проводилося з кінця 2020 до початку 2021 року.

Учасники оцінювали сенс свого життя, якість своїх романтичних стосунків та кількість дітей, яких вони мали. Більше половини (55%) учасників повідомили, що не мають дітей, 21% мали одну дитину, а 25% – більше однієї дитини. Середня кількість дітей на сім’ю становила 1,66, віком від новонароджених до 18 років.

Результати дослідження виявили переконливий зв’язок між батьківством, якістю стосунків і сенсом життя. Люди з більшою кількістю дітей і міцнішими романтичними стосунками, як правило, повідомляли, що відчувають більшу осмисленість життя. Щобільше, ті, хто сприймав своє життя як більш осмислене, також були більш релігійними і відчували сильніше почуття соціального зв’язку.

Цікаво, що чоловіки в середньому повідомили про дещо вищий рівень сенсу життя порівняно з жінками. Різниця в сенсі життя між батьками і не батьками була більш вираженою, ніж різниця між тими, хто має одну дитину, і тими, хто має кілька дітей.

Для жінок сила зв’язку між якістю стосунків і сенсом життя не змінювалася залежно від кількості дітей. Натомість у чоловіків якість стосунків найсильніше корелювала з сенсом життя серед тих, хто не має дітей, і цей зв’язок поступово слабшав зі збільшенням кількості дітей.

Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.