Дослідження, опубліковане в American Journal of Industrial Medicine, виявило, що високий рівень стресу на роботі має тривалий негативний вплив на якість сну працівників середнього віку в США.
Аналіз даних 1721 працівника із середнім віком 51 рік, які брали участь у дослідженні Midlife in the United States (MIDUS), показав значний зв’язок між початковим рівнем напруги на роботі та збільшенням проблем зі сном протягом дев’яти років спостережень. Порушення сну оцінювали за чотирма основними симптомами: труднощі із засипанням, часті нічні пробудження, раннє пробудження без можливості знову заснути та відчуття втоми протягом дня.
Використовуючи модель Job-Demand-Control Карасека, дослідники застосували шість різних підходів для оцінки робочого навантаження, що поєднує високі вимоги до роботи та низький рівень контролю над нею. Усі шість формулювань показали надійний зв’язок між початковим стресом і погіршенням якості сну з часом, підтверджуючи наявність довготривалого впливу психосоціальних факторів на здоров’я працівників.
Як зазначив Yijia Sun, перший автор дослідження:
На думку професора Цзяня Лі, керівника дослідження, існує нагальна потреба у втручаннях на робочому місці для зменшення стресу серед працівників. Він зазначає: “Стратегії, спрямовані на перепланування робочого графіка та підвищення рівня автономії працівників, можуть значно покращити якість сну та загальне самопочуття”.
Це дослідження підкреслює важливість зменшення стресу на роботі як засобу запобігання хронічним проблемам зі сном, які можуть негативно вплинути на продуктивність праці та загальний стан здоров’я.