Нерегулярний сон підвищує ризик серцевого нападу на 26%

0
24

Нерегулярний сон підвищує ризик серцевих нападів і інсультів, оскільки впливає на обмін речовин, запалення та гормональний баланс організму.

by @freepik

Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Epidemiology & Community Health, нерегулярний режим сну значно підвищує ймовірність серцевих і судинних ускладнень. Дослідники проаналізували дані понад 72 тисяч учасників проекту UK Biobank, які протягом тижня носили трекери активності. З’ясувалося, що ті, хто засинає і прокидається в різний час, мають на 26% більший ризик серцево-судинних подій, включаючи інфаркт та інсульт.

Як зазначила дослідницька група на чолі з Жаном-Філіпом Шапутом, «регулярність сну може бути більш важливою, ніж його тривалість, для зниження ризику важливих несприятливих серцево-судинних подій». Це означає, що навіть за рекомендованих 7–9 годин сну ризик залишається підвищеним, якщо режим сну порушено.

Результати дослідження підтверджують, що регулярний сон забезпечує кращу регуляцію обмінних процесів, включаючи контроль рівня цукру в крові, холестерину та імунної функції. Нерегулярний сон, навпаки, може викликати каскад негативних ефектів: від підвищення кров’яного тиску до посилення вивільнення стресових гормонів, що безпосередньо впливає на серцево-судинне здоров’я.

«Варто зазначити, що концепція здоров’я серцево-судинної системи Американської кардіологічної асоціації під назвою Life’s Essential 8 тепер включає тривалість сну як один із показників», — підсумувала команда у своїй статті. «Додавання сну до цієї конструкції, безсумнівно, є гарною новиною та визнає важливість сну для здоров’я серцево-судинної системи».

Отже, забезпечення регулярності сну може стати важливим кроком у профілактиці серцевих нападів і інсультів, навіть для тих, хто спить достатньо годин.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleВчені успішно подолали гематоенцефалічний бар’єр для терапії мозку
Next article15 ознак: ваше тіло просить більше відпочинку та сну
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.