Фактори ризику тяжкого інсульту: нові результати досліджень

0
36

Дослідження, опубліковане 13 листопада в журналі Neurology, демонструє, що гіпертонія, фібриляція передсердь і куріння суттєво підвищують ризик виникнення важкого інсульту, який часто супроводжується більш вираженими порушеннями здоров’я та інвалідністю.

by @nastiklis1992

Дослідницька група під керівництвом Катріони Реддін з Університету Голвея в Ірландії проаналізувала, як різні фактори ризику впливають на тяжкість інсульту. Тяжкість оцінювали за модифікованою шкалою Ренкіна (mRS), що дозволяє вимірювати рівень функціональних порушень, упродовж перших 72 годин після госпіталізації пацієнтів. Це дало можливість чітко розділити пацієнтів на групи з легким і важким інсультом.

Серед 13 460 пацієнтів із гострим інсультом, 64% мали легкі прояви (mRS 0-3), тоді як 36% зазнали важкого інсульту (mRS 4-6). Дослідження показало, що гіпертонія, фібриляція передсердь та куріння були сильніше пов’язані з важкими формами інсульту. Зокрема, гіпертонія мала коефіцієнт шансів 3,21 для важкого інсульту, порівняно з 2,87 для легкого. Фібриляція передсердь виявилася ще вагомішим фактором із коефіцієнтами 4,70 для важкого та 3,61 для легкого інсульту, тоді як куріння показало коефіцієнти 1,87 і 1,65 відповідно.

Цікаво, що співвідношення об’єму талії до стегон мало сильніший зв’язок з легким інсультом, ніж із важким. Це вказує на те, що ожиріння, зокрема в абдомінальній зоні, може мати різний вплив на розвиток і перебіг інсульту.

Автори наголошують, що результати дослідження підтверджують важливість контролю за гіпертонією, фібриляцією передсердь та курінням для зменшення ризику виникнення тяжкого інсульту, який часто призводить до тривалої інвалідності.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleПонад 800 мільйонів людей у ​​всьому світі хворі на діабет
Next articleРанні ознаки захворювань ніг у хворих на діабет
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.