ВООЗ визначила 17 патогенів для розробки нових вакцин

0
43

Нове дослідження ВООЗ визначило 17 ключових ендемічних патогенів як пріоритетні для розробки вакцин з метою зменшення захворюваності та соціально-економічного навантаження на громади по всьому світу.

вакцинация
Image by MasterTux from Pixabay

Це дослідження є першим глобальним аналізом, де патогени ранжовано на основі таких чинників, як регіональний тягар захворюваності, ризик антимікробної стійкості та соціально-економічні наслідки. У цьому контексті ВООЗ звертає особливу увагу на патогени, що регулярно спричиняють захворювання, як-от ВІЛ, малярія та туберкульоз, які разом забирають понад 2,5 мільйона життів щороку. У дослідженні також підкреслюється важливість розробки вакцин проти стрептокока групи А та Klebsiella pneumoniae, що стають дедалі стійкішими до існуючих препаратів.

Нова методологія ранжування патогенів, заснована на аналізі регіональних даних, є спробою відійти від традиційних підходів, які базувалися лише на комерційній вигоді. ВООЗ акцентує на ефективності вакцин у зменшенні захворюваності у вразливих громадах, що також знижує медичні витрати для родин та систем охорони здоров’я. Завдяки залученню міжнародних експертів, дослідники встановили 10 пріоритетних патогенів для кожного регіону, що було узагальнено в глобальний список із 17 патогенів для розробки вакцин.

Цей список узгоджується з метою Порядку денного з імунізації до 2030 року, забезпечуючи основу для стратегічного планування досліджень і розробок вакцин у всіх регіонах. Він дає чіткі орієнтири для науковців, спонсорів та урядів щодо патогенів, де інвестиції у вакцини можуть мати найбільший позитивний вплив на здоров’я населення. Крім того, новий пріоритетний список доповнює існуючий план досліджень для патогенів, які можуть викликати епідемії чи пандемії, таких як COVID-19.

Важливим є те, що це дослідження спрямоване на потреби країн із низьким і середнім рівнем доходу, для яких пріоритетність розробки нових вакцин є ключовим елементом у зниженні смертності та захворюваності. Таким чином, визначення пріоритетних ендемічних патогенів допоможе вченим та виробникам орієнтуватися на інноваційні рішення для профілактики найпоширеніших та найбільш небезпечних інфекційних захворювань, зокрема в регіонах, які найбільше потерпають від їхнього впливу.

Список патогенів, для яких необхідні дослідження та розробка вакцин, включає стрептокок групи А, вірус гепатиту С, ВІЛ-1 та Klebsiella pneumoniae. Окрім цього, такі патогени, як цитомегаловірус, норовірус, малярійний збудник Plasmodium falciparum та види Shigella, вже є в пріоритетах для подальших наукових досліджень і вдосконалення вакцин.

Деякі патогени, як-от вірус денге та респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), вже знаходяться на завершальній стадії досліджень, що наближує їх до офіційного впровадження у вакцинні програми. ВООЗ покладається на цей новий підхід як на важливий крок для зниження глобального тягаря захворюваності через вакцини, розроблені з урахуванням регіональних потреб та наявних даних.

Список пріоритетних ендемічних збудників ВООЗ

Вакцини проти цих збудників знаходяться на різних стадіях розробки.

Патогени, де необхідні дослідження вакцини

  • Стрептокок групи А
  • Вірус гепатиту С
  • ВІЛ-1
  • Klebsiella pneumoniae

 Патогени, вакцини проти яких потребують подальшої розробки

  • Цитомегаловірус
  • Вірус грипу (вакцина із широким захистом)
  • Види лейшманії
  • Нетифозні сальмонели
  • Норовірус
  • Plasmodium falciparum (малярія)
  • Види Shigella
  • Золотистий стафілокок

Патогени, для яких вакцини наближаються до офіційного схвалення, політичних рекомендацій або впровадження

  • Вірус денге
  • Стрептокок групи В
  • Позакишкова патогенна E. coli
  • Мікобактерії туберкульозу
  • Респіраторно-синцитіальний вірус (RSV)
Previous articleВід «Довгого Ковіду» до раку легенів: як симптоми виявили хворобу
Next articleСпосіб життя впливає на мікробіом ротової порожнини — нове дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.