Гормон голоду пригнічується інтенсивними фізичними вправами

0
60

Нове дослідження, опубліковане в Journal of the Endocrine Society, показало, що високоінтенсивні фізичні вправи значно знижують рівень греліну, основного гормону, який відповідає за стимулювання апетиту, особливо у жінок.

by @freepik

Дослідження свідчить, що такий підхід до фізичних вправ може ефективніше пригнічувати голод, ніж помірні тренування, що відкриває нові можливості для оптимізації програм контролю ваги та апетиту з урахуванням статі.

Грелін, відомий як “гормон голоду”, виробляється в шлунку і стимулює апетит, впливаючи на рецептори гормону росту GHSR1a. Грелін існує у двох формах: деацильований (DAG), який незначно впливає на апетит, та ацильований (AG), який безпосередньо пов’язаний із голодом. Попередні дослідження показали, що інтенсивні фізичні навантаження можуть знижувати рівень AG через підвищення рівня лактату в крові, однак вплив інтенсивності вправ на апетит і рівень греліну в чоловіків і жінок залишається малодослідженим.

У дослідженні взяли участь 14 здорових дорослих (8 чоловіків і 6 жінок), віком від 18 до 55 років, які дотримувались однакових вимог до харчування, не приймали ліків, що впливають на рівень гормонів, та уникали інтенсивних фізичних вправ до участі. Кожен учасник брав участь у трьох окремих сесіях: контрольній (без тренувань), помірній (на рівні лактатного порогу) та високоінтенсивній (75% від пікового споживання кисню).

Після кожної сесії дослідники вимірювали рівень греліну, а також рівень лактату в крові, оцінювали артеріальний тиск та рівень насиченості учасників.

Результати дослідження показали, що високоінтенсивні тренування знижують загальний рівень греліну більше, ніж помірні вправи чи контрольна сесія. У жінок, порівняно з чоловіками, рівень греліну був нижчим під час високоінтенсивних вправ. Показники апетиту також суттєво знижувалися між 40 і 180 хвилинами після високоінтенсивних тренувань. Вправи помірної інтенсивності, навпаки, стимулювали апетит.

Рівень артеріального тиску знижувався після високоінтенсивних вправ, особливо у жінок. Лактат крові підвищувався відразу після високоінтенсивних вправ, що, як припускають дослідники, могло знижувати рівень ацильованого греліну, пригнічуючи апетит.

Дослідження підтвердило, що високоінтенсивні вправи ефективніше знижують рівень греліну та пригнічують апетит, ніж помірні тренування, особливо у жінок. Ці відмінності між статями можуть бути обумовлені гормональними факторами, зокрема впливом естрогену. Результати дослідження відкривають перспективи для створення індивідуальних рекомендацій для контролю ваги з урахуванням статі та інтенсивності фізичних навантажень, а також для подальших досліджень впливу регулярних тренувань на апетит та ендокринну систему у різних популяціях.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleЯк протеїновий батончик з гриба покращує роботу мозку в середньому віці
Next articleВсесвітній день боротьби з інсультом у 2024 році: основні поради щодо профілактики інсульту та відновлення
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.