Дослідження: поганий сон у середньому віці пов’язаний зі старінням мозку

0
61

Недавнє дослідження виявило кореляцію між поганою якістю сну у людей раннього середнього віку та ознаками прискореного старіння мозку в пізньому середньому віці.

by @freepik

Дослідження, проведене з використанням сканування мозку та машинного навчання, показало, що люди, які регулярно мають труднощі з засипанням або збереженням сну, демонструють збільшення віку мозку на 1,6 до 2,6 років у порівнянні з тими, хто має кращу якість сну. Це дослідження не стверджує, що поганий сон є прямою причиною прискореного старіння мозку, але виявляє зв’язок між кількістю характеристик поганого сну та змінами в мозковій структурі.

Участь у дослідженні взяли 589 осіб із середнім віком 40 років на початку дослідження. Протягом п’яти років вони заповнювали анкети про свою якість сну, а через 15 років пройшли сканування мозку для оцінки змін у його структурі. Вчені зафіксували шість ключових характеристик поганого сну, включаючи коротку тривалість сну, часті пробудження, труднощі із засипанням та раннє пробудження.

За результатами сканувань, виявлено, що найгірші показники якості сну пов’язані з ознаками більшого зменшення об’єму мозку, яке асоціюється зі старінням. Найбільшою мірою ці зміни спостерігалися у людей, які мали погану якість сну протягом кількох років. Тому раннє втручання для покращення сну може мати важливе значення для збереження здоров’я мозку на довгі роки.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Previous articleНічний перегляд соцмереж: як це впливає на сон, тривожність і продуктивність
Next articleГрупові танці покращують здоров’я людей похилого віку, кажуть дослідники
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.