Статинами обіцяють блокувати шляхи розвитку раку, пов’язані із запаленням

0
275

Революційне дослідження, проведене Массачусетським онкологічним центром, що є частиною системи охорони здоров’я Mass General Brigham, відкрило нове потенційне застосування статинів, широко відомих ліків для зниження рівня холестерину. Дослідження, опубліковане в журналі “Nature Communications“, припускає, що ці препарати можуть блокувати ключовий шлях розвитку раку через хронічне запалення.

by @mecgrapics

“Хронічне запалення є основною причиною раку в усьому світі, – пояснює доктор Шон Демехрі, старший автор дослідження, головний науковий співробітник Центру імунології раку та дослідницького центру біології шкіри при Массачусетській лікарні та доцент кафедри дерматології Гарвардської медичної школи. “Наше дослідження мало на меті розгадати механізм, за допомогою якого токсини навколишнього середовища викликають хронічне запалення шкіри та підшлункової залози, схильне до раку. Крім того, ми шукали безпечні та ефективні методи лікування, щоб заблокувати цей шлях і зменшити ризик хронічного запалення та раку”.

У дослідженні було застосовано багатогранний підхід з використанням клітинних ліній, тваринних моделей, зразків людських тканин та епідеміологічних даних. Дослідники виявили, що токсини навколишнього середовища, такі як алергени та хімічні подразники, активують два взаємопов’язані сигнальні шляхи: TLR3/4 та TBK1-IRF3. Ця активація призводить до вироблення інтерлейкіну-33 (IL-33), білка, який сприяє запаленню в шкірі та підшлунковій залозі, що в кінцевому підсумку може призвести до раку.

Проаналізувавши бібліотеку схвалених FDA препаратів, дослідники виявили, що пітавастатин, один з видів статинів, ефективно пригнічує експресію IL-33, блокуючи активацію сигнального шляху TBK1-IRF3. У тваринних моделях, зокрема на мишах, пітавастатин зменшував екологічно індуковане запалення як шкіри, так і підшлункової залози, а також запобігав розвитку раку підшлункової залози, пов’язаного із запаленням.

Щоб підтвердити ці висновки, команда дослідила зразки тканин підшлункової залози людини. Вони помітили, що IL-33 був надмірно експресований у тканинах пацієнтів з хронічним панкреатитом та раком підшлункової залози порівняно з нормальною тканиною підшлункової залози. Крім того, аналіз електронних медичних карток понад 200 мільйонів людей з Північної Америки та Європи показав, що вживання пітавастатину суттєво пов’язане зі зниженням ризику розвитку хронічного панкреатиту та раку підшлункової залози.

Це дослідження вказує на те, що пригнічення вироблення IL-33 за допомогою пітавастатину може стати перспективною профілактичною стратегією для боротьби з хронічним запаленням та його подальшим ризиком розвитку раку.

“Далі ми маємо на меті продовжити вивчення впливу статинів на запобігання розвитку раку через хронічне запалення в печінці та шлунково-кишковому тракті”, – говорить д-р Демехрі. “Ми також плануємо визначити інші нові терапевтичні підходи для придушення хронічного запалення, схильного до раку”.

Дослідження являє собою значний стрибок у розумінні того, як широко використовувані ліки, такі як статини, можуть бути перепрофільовані для вирішення серйозних проблем зі здоров’ям, що виходять за рамки їх первинного застосування. Це нове застосування статинів може прокласти шлях до інноваційних стратегій профілактики раку, особливо для людей, які страждають від станів, пов’язаних із хронічним запаленням.

Для продовження дослідження будуть необхідні подальші клінічні випробування та масштабні дослідження, щоб підтвердити ефективність і безпеку статинів у профілактиці раку, спричиненого запаленням. Однак ці початкові результати дають надію на розробку нових профілактичних заходів проти раку, використовуючи існуючі препарати з відомими профілями безпеки.

Previous articleДефіцит сну пов’язаний з підвищеним ризиком вбивств та самогубств
Next articleНовий антибіотик вбиває патогенні бактерії, але не шкодить здоровим мікробам кишківника
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.