Учені знайшли спосіб споживати жирну їжу без шкоди для фігури

0
253

Nature: п’ять годин тренувань на тиждень змінюють метаболізм жирів в організмі.

by @master1305

Вчені з Університету Абердіна виявили, що п’ять годин фізичної активності на тиждень трансформують спосіб спалювання насичених жирів організмом і запускають процес їх використання як енергії. Збільшення маси підшкірно жирової клітковини при цьому не відбувається. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Команда вчених досліджувала, як різні види жиру використовуються організмом залежно від рівня фізичної підготовки людини. Для цього вони провели експеримент за участю двох груп добровольців. До першої увійшли треновані чоловіки-спортсмени з хорошим здоров’ям, а до другої – добровольці з діабетом другого типу, які практично не займалися спортом. Обидві групи протягом восьмититижневого дослідження регулярно виконували фізичні вправи.

Спортсменів проінструктували знизити інтенсивність звичних тренувань. Люди з цукровим діабетом виконували вправи на витривалість по п’ять годин на тиждень.

До початку і після закінчення експерименту добровольцям вводили невелику кількість різних жирів за допомогою ін’єкцій і робили МРТ, щоб побачити, як різні типи жирів поводяться всередині їхніх м’язових клітин. Найбільш “шкідливими” вважаються насичені жири, надлишок яких сприяє появі атеросклеротичних бляшок у стінках судин і збільшенню ваги. У природному вигляді насичені жири містяться у вершковому маслі, сирі, жирному м’ясі, морозиві та фастфуді.

Виявилося, що у спортсменів жири насиченого типу інтенсивно використовувалися під час фізичної активності як “переважне джерело енергії”. Спочатку організм нетренованих учасників із діабетом переважно “запасав” ці жири, накопичуючи їх у вигляді підшкірно жирової клітковини. Однак після завершення тренувальної програми метаболізм насичених жирів випробовуваних з діабетом став схожий з таким у спортсменів (які скоротили фізнавантаження). Це не тільки призвело до зниження ваги, а й поліпшило регуляцію глюкози в організмі.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Previous articleСон не очищає мозок від токсинів
Next articleДоведено: фізичні вправи можуть повернути назад старіння мозку
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.