Понад 9 годин сну може підвищити ризик інсульту на 23%

0
1034

Люди, які сплять дев’ять або більше годин на добу, на 23% частіше страждають від інсульту, ніж особи, які сплять від семи до восьми годин на добу, повідомляє видання newkerala.com.

Результати показали, що тривалий сон також шкідливий для здоров’я.

сон

Люди, які люблять протягом дня поспати більше 90 хвилин, мали на 25 відсотків більше шансів захворіти на інсульт, ніж люди, які здрімнули тривалістю від однієї до 30 хвилин, йдеться в дослідженні, опублікованому в інтернет-видання Neurology, медичного журналу Американської академія неврології.

Люди, які передрімали тривалістю від 31 хвилини до однієї години, з більшою ймовірністю перенесли інсульт, ніж люди, які поспали від однієї до 30 хвилин.

«Необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як тривалий сон в нічний час може бути пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку інсульту, але попередні дослідження показали, що довга дрімота як і тривалий сон мають несприятливі зміни рівня холестерину і збільшення окружності талії, що є факторами ризику розвитку інсульту », –
каже автор дослідження Сяомін Чжан (Xiaomin Zhang) з Університету науки і технології Хуажонг в Ухані, Китай (Huazhong University of Science and Technology in Wuhan, China).

«Крім того, тривала дрімота і довгий сон можуть свідчити про загальний неактивний спосіб життя, що також пов’язано з підвищеним ризиком розвитку інсульту», – наголошує Чжан.

У дослідженні взяло участь 31 750 осіб в Китаї із середнім віком 62 роки. На початку дослідження у людей не було інсультів або інших серйозних проблем зі здоров’ям.

За ними стежили в середньому шість років. За цей час було 1557 випадків інсульту.

Людям ставили питання про їх сон і звичку дрімати.

Люд з тривалою дрімотою або довгим сном, мали на 85 відсотків більше шансів захворіти на інсульт, ніж люди, які були помірно сплячими, йдеться в дослідженні.

«Ці результати підкреслюють важливість помірної дрімоти і тривалості сну, а також підтримки гарної якості сну, особливо у людей середнього і старшого віку», – підсумовує Чжан.
Previous articleФізичні захворювання підвищують ризик самогубств у чоловіків, але не у жінок: дослідження
Next articleУ клітин є своя «подушка безпеки», яка захищає від стресу
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.