Австралійські дослідники з медичного дослідницького інституту QIMR Berghofer підтвердили, що 22 різноманітного гена допомагають визначити, скільки сонячного опромінення необхідно отримати людині до розвитку меланоми, повідомляє портал medicalxpress.com.
Для людей з високим генетичним ризиком вплив сонця в дитинстві є небезпечним фактором, водночас у людей з низьким генетичним ризиком меланома розвивається тільки після впливу сонячного світла протягом усього життя.
Результати дослідження були опубліковані в Британському журналі дерматології (British Journal of Dermatology).
В Австралії найвищі показники раку шкіри у світі. Щороку понад 12 000 австралійців діагностують інвазивну меланому, яка є найбільш смертельною формою захворювання.
Глава QIMR Berghofer’s Cancer Control Group і провідний дослідник, професор Девід Уайтман (David Whiteman), мовив, що в дослідженні використовувалися дані QSkin, найбільшого у світі генетичного дослідження раку шкіри, для вивчення того, як гени та вплив сонця впливають на шанси людини в розвиток меланоми.
«Наші дані показують, що у людей, які народилися і виросли в Австралії, ризик розвитку меланоми збільшився на 50 відсотків, в той час як у тих, хто мігрує в Австралію в зрілому віці і має ті ж гени, менша ймовірність розвитку смертельної хвороби».
«Важливо відзначити, що люди, у яких немає генів підвищеного ризику, пов’язаних з раком шкіри, можуть як і раніше бути схильні до меланоми – їм просто потрібно отримувати чималу дозу сонячного світла протягом життя. У цих людей часто буває багато “сонячних плям” в результаті цього впливу “.
- Від «Довгого Ковіду» до раку легенів: як симптоми виявили хворобу
- Ранні ознаки захворювань ніг у хворих на діабет
- Звіт: як країни можуть скоротити передчасну смертність удвічі
Глава дослідницького проєкту QSkin Кетрін Олсен (Catherine Olsen) підтвердила, що дослідники вивчили генетичні і поведінкові чинники в даних, щоб визначити ризик розвитку меланоми.
«Дані QSkin включали інформацію про місце народження, вік при міграції, сонячних опіках і сукупних годин, проведених на сонці, а також історії плоско клітинного раку, базально клітинного раку і сонячних плям. Вони також включали інформацію ДНК », – додала доктор Олсен.
«Потім ми стежили за цими людьми з 2011 року і дізналися про їх діагноз меланоми з реєстру раку, що дозволило нам визначити ризики».
Доктор Олсен підсумувала, що результати дослідження показали, чому все більше людей повинні зареєструватися в QIMR Berghofer’s QSkin генетичному дослідженні, яке спрямоване на краще розуміння ролі генів, що грають в цьому захворюванні.