Кетогенна дієта допомагає при вірусі грипу

0
1004

Дієта з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів, така як дієта Кето, має своїх шанувальників, але грип, очевидно, не є одним з них.

Кетогенна дієта

Згідно з новим дослідженням Єльського університету (Yale University), опублікованому в журналі Science Immunology, миші, що харчувалися на основі дієти Кето, краще боролися з вірусом грипу, ніж миші, які вживали їжу з високим вмістом вуглеводів.

Кетогенна дієта, яка містить м’ясо, рибу, птицю і не крохмалисті овочі, активує підмножину Т-клітин у легенях. Це збільшуючи вироблення слизу з клітин дихальних шляхів, які можуть ефективно затримувати вірус, повідомляють дослідники.

«Це було абсолютно несподіваним відкриттям»,
– сказав співавтор Акіко Івасаки (Akiko Iwasaki), професор імунобіології і молекулярної, клітинної та розвивальної біології Вальдемара фон Зедвіца (Waldemar Von Zedtwitz Professor of Immunobiology and Molecular, Cellular and Developmental Biology), а також дослідник Медичного інституту Говарда Хьюза (Howard Hughes Medical Institute).

Дослідницький проєкт був дітищем Райана Молоні (Ryan Molony), який працював в лабораторії Івасаки, де і виявив, що активатори імунної системи, звані інфламасоми (багатобілковий олігомерний комплекс, який відповідає за активацію запальної відповіді – ред.) можуть викликати шкідливі реакції імунної системи у свого господаря. Емілі Голдберг, яка працювала в лабораторії Діксіта, довела, що кетогенна дієта блокує утворення інфламасом.

Вони поставили собі питання, чи може дієта вплинути на реакцію імунної системи на такі патогени, як вірус грипу.

Як результат, миші, яких годували кетогенною їжею і інфікували вірусом грипу, мали більш високу виживаність, ніж миші з нормальною дієтою з високим вмістом вуглеводів. Зокрема, дослідники виявили, що кетогенна дієта викликає вивільнення гамма-дельта-Т-клітин, клітин імунної системи, які продукують слиз в клітинних оболонках легких, водночас дієта з високим вмістом вуглеводів цього не робить.

Коли мишей розводили без гена, що кодує гамма-дельта-Т-клітини, кетогенна дієта не забезпечувала захист від вірусу грипу.

«Це дослідження показує, що, то, як організм спалює жир для виробництва кетонових тіл з їжі, яку ми їмо, може живити імунну систему для боротьби з інфекцією грипу», – сказав Діксіт.
Previous articleДослідники спроєктували туалет, який міг би збирати дані про здоров’я людини
Next articleЯка доза сонячного світла викликає меланому?
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.