Дієта з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів, така як дієта Кето, має своїх шанувальників, але грип, очевидно, не є одним з них.
Згідно з новим дослідженням Єльського університету (Yale University), опублікованому в журналі Science Immunology, миші, що харчувалися на основі дієти Кето, краще боролися з вірусом грипу, ніж миші, які вживали їжу з високим вмістом вуглеводів.
Кетогенна дієта, яка містить м’ясо, рибу, птицю і не крохмалисті овочі, активує підмножину Т-клітин у легенях. Це збільшуючи вироблення слизу з клітин дихальних шляхів, які можуть ефективно затримувати вірус, повідомляють дослідники.
Дослідницький проєкт був дітищем Райана Молоні (Ryan Molony), який працював в лабораторії Івасаки, де і виявив, що активатори імунної системи, звані інфламасоми (багатобілковий олігомерний комплекс, який відповідає за активацію запальної відповіді – ред.) можуть викликати шкідливі реакції імунної системи у свого господаря. Емілі Голдберг, яка працювала в лабораторії Діксіта, довела, що кетогенна дієта блокує утворення інфламасом.
- Смажена картопля: прихована загроза для здоров’я
- Японське дослідження пов’язує розмір зіниць з розумовою втомою у кіберспортсменів
- Нанопластики знижують ефективність антибіотиків
Вони поставили собі питання, чи може дієта вплинути на реакцію імунної системи на такі патогени, як вірус грипу.
Як результат, миші, яких годували кетогенною їжею і інфікували вірусом грипу, мали більш високу виживаність, ніж миші з нормальною дієтою з високим вмістом вуглеводів. Зокрема, дослідники виявили, що кетогенна дієта викликає вивільнення гамма-дельта-Т-клітин, клітин імунної системи, які продукують слиз в клітинних оболонках легких, водночас дієта з високим вмістом вуглеводів цього не робить.
Коли мишей розводили без гена, що кодує гамма-дельта-Т-клітини, кетогенна дієта не забезпечувала захист від вірусу грипу.