Дослідники спроєктували туалет, який міг би збирати дані про здоров’я людини

0
1080

Команда вчених з Університету Вісконсін-Медісон і Інституту досліджень Моргрідж (University of Wisconsin-Madison and the Morgridge Institute for Research), працюють над тим, щоб величезний спектр інформації про метаболічне здоров’я, який міститься в сечі, використовувався для персоналізованої медицини.

Сеча містить віртуальну рідку історію поживних звичок людини, фізичних вправ, приймання ліків, режиму сну та інших варіантів способу життя. Сеча також містить метаболічні зв’язки з більш ніж 600 людськими захворюваннями, в тому числі з такими основними причинами, як рак, діабет і захворювання нирок.

У команди є два важливих питання. По-перше, чи може частий моніторинг і тестування зразків сечі отримувати корисну інформацію про стан здоров’я в реальному часі?

І, по-друге, чи можна адаптувати технологічну платформу до туалетів, яка зробить процес збору простим, точним і доступним?

Вони отримали кілька перспективних відповідей на перше питання в невеликому експериментальному дослідженні, проведеному в цьому році, результати якого були опубліковані у випуску журналу – Nature Digital Medicine.

Два респонденти послідовно збирали всі зразки сечі протягом 10-денного періоду і представляли ці зразки для випробувань як за допомогою газової хроматографії, так і мас-спектрометрії для повного зчитування метаболічних ознак.

Обробкою зайнялися два провідних автора Джошуа Кун (Joshua Coon), кафедра Томаса і Маргарет Пайл в Інституті Моргрідж і професор бімолекулярної хімії та хімії UW-Madison; і Ян Міллер (Ian Miller), фахівець з даних з Дослідницької групи Кун.

Зразки дійсно містять відмінний маркер здоров’я повсякденного життя.

Наприклад, випробовувані вели облік споживання кави і алкоголю, а біомаркери, які мають відомий зв’язок з обома цими напоями, були рясно виміряні.

Один респондент брав ацетамінофен, який вимірювався в сечі за допомогою стрибка інтенсивності іонів. Метаболічні виділення від вправ і сну також можуть бути виміряні з точністю.

«Ми знаємо в лабораторії, що можемо зробити ці вимірювання», – сказав Кун. «І ми впевнені, що зможемо спроєктувати унітаз, в якому можна було робити забір сечі. Я вважаю, що реальна проблема полягає в тому, що нам доведеться інвестувати в розробку і зробити цей інструмент досить простим, а також досить дешевим, інакше все даром. “

Хоча експеримент не розглядав питання здоров’я, існує багато можливостей.

Наприклад, тестування може показати, як у людини проходить процес метаболізму певних типів рецептурних ліків, таким чином, щоб це могло бути здоровим або небезпечним.

Крім того, у міру того, як населення старіє з більшою часткою домашнього догляду, аналізи сечі будуть показувати, чи правильно приймаються ліки і чи мають вони бажаний ефект.

Кун також вважає, що концепція «розумного туалету» може мати серйозні наслідки для здоров’я населення, багато в чому як база даних геному людини Національного інституту здоров’я «Всі ми».

«Якби у вас було десятки тисяч користувачів, і ви могли б співвіднести ці дані зі здоров’ям і способом життя, ви могли б мати реальні діагностичні можливості», – сказав він. Це може забезпечити раннє попередження про вірусні або бактеріальні спалахи.

Кун, керівник Національного центру кількісної біології складних систем, сказав, що ідея метамасштабного аналізу сечі зацікавила його.

Previous articleВечеря може нашкодити жіночому серцю
Next articleКетогенна дієта допомагає при вірусі грипу
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.